آخرین اخبار از ورزش ایران و جهان را در سایت www.kayhanvarzeshi.ir بخوانید
      
PDF نسخه کامل مجله
چهارشنبه ۰۷ اسفند ۱۳۹۸ - February 26 2020
کد خبر: ۴۸۱۰۴
تاریخ انتشار: ۲۲ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۲
پس از کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۰ توسط ملی‌پوشان بسکتبال کشورمان در جام جهانی ۲۰۱۹، فدراسیون بسکتبال قرارداد مهران شاهین‌طبع سرمربی تیم‌ملی بسکتبال را تا المپیک تمدید کرد.
کیهان ورزشی-

تیم ملی بسکتبال ایران با هدایت مهران شاهین‌طبع، از حضور در جام‌جهانی به عنوان میدان اصلی این رشته برای توزیع ۷ سهمیه المپیک، صاحب مجوز حضور در المپیک ۲۰۲۰ توکیو شد.
بسکتبال ایران مجوز حضور در جام‌جهانی که برای نخستین‌بار با شیوه جدید و با حضور تیم‌های استرالیا و نیوزلند در قالب ۶ پنجره انتخابی رفت و برگشت برگزار شد را با مهران شاهین‌طبع به دست آورد.
همکاری مهران شاهین‌طبع با فدراسیون بسکتبال، همزمان با دوره فعلی مدیریت این فدراسیون آغاز شد. وی از پنجره دوم انتخابی جام‌جهانی، هدایت تیم ملی را بر عهده گرفت.
به گفته رامین طباطبایی رئیس فدراسیون بسکتبال، قرارداد این فدراسیون با مهران شاهین‌طبع پایان شهریور ماه تمام می‌شود، اما این قرارداد برای مدت یک سال و تا المپیک ۲۰۲۰ توکیو تمدید خواهد شد.
رامین طباطبایی با اعلام این خبر گفت: تصمیم‌گیری بر آن است که تیم ملی بسکتبال، بدون تغییر سرمربی در المپیک حاضر شود؛ این تیم با هدایت مهران شاهین‌طبع، ابتدا مجوز جام‌جهانی را به دست آورد، سپس از حضور در این رویداد به عنوان بهترین و تنها تیم آسیایی، صاحب مجوز المپیک شد. قطعاً بسکتبال ایران با هدایت شاهین‌طبع می‌تواند در المپیک نیز حضور قابل توجه داشته باشد.
وی تصریح کرد: تصمیم فدراسیون برای تمدید قرارداد، صرفاً در رابطه با شخص مهران شاهین‌طبع به عنوان سرمربی تیم ملی در مورد سایر اعضای کادر فنی، تصمیم‌گیری برای ادامه همکاری با خود وی است.
رئیس فدراسیون بسکتبال تأکید کرد: در مورد دیگر اعضای کادر فنی و اینکه با نفرات فعلی ادامه همکاری داده شود یا افراد جدیدی اضافه شوند، تابع پیشنهادات مهران شاهین‌طبع است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار