اینستاگرام کیهان ورزشی را به آدرس kayhanvarzeshi.i دنبال کنید      

شماره آینده مجله کیهان ورزشی ، شنبه 23 فروردین ماه 1399 منتشر خواهد شد

      
آخرین اخبار از ورزش ایران و جهان را در سایت www.kayhanvarzeshi.ir بخوانید
      
PDF نسخه کامل مجله
يکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - May 31 2020
کد خبر: ۴۸۶۴۰
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۸ - ۰۷:۴۹
تیم‌ملی والیبال ایران در سومین دیدار خود در جام‌جهانی ژاپن، صبح امروز برابر تیم کانادا به پیروزی رسید.
کیهان ورزشی-

تیم ملی والیبال کشورمان که مسابقات خود در جام جهانی ژاپن را دنبال می کند، از ساعت 5:30 بامداد امروز در سومین مسابقه خود به مصاف تیم ملی کانادا رفت و در نهایت به پیروزی 3 بر 1 دست یافت.

تیم ایران که به خاطر 2 شکست متوالی مقابل روسیه و مصر و البته خستگی بازیکنان، مورد انتقاد گرفته بود برای شروع بازی مقابل کانادا با ترکیب متفاوت جواد کریمی، پوریا یلی، علی اصغر مجرد، مسعود غلامی، فرهاد قائمی، امیرحسین اسفندیار و محمدرضا موذن وارد زمین شد.  

داورانی از ایتالیا و لهستان، قضاوت این بازی را بر عهده داشتند ضمن اینکه در این تورنمنت دانیل لوئیس یه جای گلن هوگ، هدایت تیم ملی کانادا را بر عهده داشت.

 دو تیم در ابتدای ست پا به پای هم امتیاز می گرفتند ولی اشتباهات بیشتر بازیکنان ایران، برتری کانادا را دنبال داشت. نکته قابل توجه این ست، دو سرویس بدون بازگشت مجرد به زمین کانادا بود که تقاضای وقت استراحت توسط مربی حریف را در پی داشت.  تیم ایران ست نخست را 25 بر 18 واگذار کرد.

در ست دوم با وجود امتیازاتی که ایران به خاطر کم تجربگی از دست می‌داد، نخستین وقت استراحت فنی در امتیاز 8 بر 6 برای ایران به دست آمد. سرویس‌های فوق العاده فرهاد قائمی، امیرحسین اسفندیار و همچنین حملات موثر بازیکنان ایران، برتری 12 بر 8 را برای ایران به دنبال داشت. از نوع نشستن بازیکنان اصلی ایران در خارج از زمین، مشخص بود که کمکی از جانب آنها به بازیکنان درون زمین نخواهد شد. عملکرد بهتر کانادا در دفاع روی تور و استفاده بهتر از توپ ها برگشتی، نتیجه را در امتیاز 21 مساوی کرد. تمایل کریمی برای استفاده بیشتر از مهاجمان سرعتی خود، امتیاز 24 را برای ایران به ارمغان آورد. در این ست مصدومیت فرهاد قائمی، باعث حضور پوریا فیاضی در زمین شد. اسپک مجرد، تیم ایران را 25 بر 23 برنده ست دوم کرد.   

حضور میلاد عبادی پور از ابتدای ست سوم، تصمیم ایگور کولاکوویچ، سرمربی تیم ملی ایران برای جانشینی فرهاد قائمی بود. برتری 3 امتیازی ایران در این ست با سرویس و دفاع‌های بهتر بازیکنان کانادا به سرعت جبران شد و وقت استراحت فنی دوم در امتیاز 16 بر 13 برای این تیم به دست آمد. ثبت امتیاز 21 بر 20 برای ایران، نتیجه اسپک‌های بهتر شاگردان کولاکوویچ در این ست سوم بود. پوریا فیاضی هم در اواخر این ست برای تقویت دریافت تیم به جای اسفندیار وارد زمین شد. ویدئو چلنج، امتیاز 24 را به ایران داد و تیم ملی در ست سوم نیز 27 بر 25 برنده شد.

برنامه تاکتیکی ایران در این بازی، استفاده بیشتراز مهاجمان سرعتی و  آمار بازی هم به خوبی موید این ثبت امتیازات بیشتر توسط غلامی و مجرد بود. دومین وقت استراحت فنی ست چهارم در حالی به دست آمد که ایران 3 امتیاز برتر از حریف بود. پیروزی ایران در دو ست متوالی، اعتماد به نفس بیشتری را برای بازیکنان و در مقابل افزایش اشتباهات را برای تیم کانادا به دنبال داشت. همچنین بازیکنان دریافت کننده ایران، عملکرد به مراتب بهتری نسبت به حریف داشتند. تیم ایران در این ست هم 25 بر 19 برنده شد تا نخستین پیروزی در جام جهانی به نام بازیکنان ذخیره ایران ثبت شود.

تیم ایران در بازی بعدی خود از ساعت 11:30 فردا شنبه به مصاف استرالیا می رود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار