اینستاگرام کیهان ورزشی را به آدرس kayhanvarzeshi.i دنبال کنید      
آخرین اخبار از ورزش ایران و جهان را در سایت www.kayhanvarzeshi.ir بخوانید
      
PDF نسخه کامل مجله
جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ - August 07 2020
کد خبر: ۴۹۸۱۶
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۹
بعد از کشمکشی طولانی با باشگاه‌ها رئال مادرید و بارسلونا و فدراسیون فوتبال اسپانیا، سازمان لیگ این کشور سرانجام تاریح برگزاری اولین ال‌کلاسیکوی فصل جاری را مشخص کرد.
کیهان ورزشی-
سازمان لیگ فوتبال اسپانیا، سرانجام به خواسته دو باشگاه بارسلونا و رئال مادرید تن داد و اعلام کرد که اولین ال‌کلاسیکوی فصل 20-2019 که بارسایی‌ها میزبان آن خواهند بود، روز چهارشنبه 27 آذر از ساعت 22:30 به وقت تهران برگزار می‌شود.

ال‌کلاسیکو قرار بود در هفته دهم لالیگا (5 آبان) برگزار شود اما به دلیل اغتشاشاتی که در ایالت کاتالونیا در پی صدور حکم رهبران جدایی‌طلب این ایالت صورت گرفت، این بازی از بیم تأمین نشدن امنیت میهمان مادریدی به زمان دیگری موکول شد.

سازمان لیگ اسپانیا در ابتدا درخواست جابجا شدن میزبان و میهمان این بازی را داشت که با مخالفت هر دو باشگاه مواجه شد. این سازمان سپس پیشنهاد برگزاری بازی در ابتدای هفته را داد (برای تأمین منافع طرفین خریداری کننده حق پخش بازی) اما با توجه به پر بردن تقویم دو باشگاه امکان این وجود نداشت.

فرجام خواهی سازمان لیگ اسپانیا از دادگاه عالی ورزش در مورد تاریخ ال‌کلاسیکو

در نهایت فدراسیون فوتبال اسپانیا اعلام کرد که این بازی باید در ماه دسامبر برگزار شود که اگرچه در ابتدا با مخالفت سازمان لیگ اسپانیا همراه شد اما در نهایت تأیید شده است. به این ترتیب بازی در اواسط هفته برگزار می‌شود، زمانی که دیگر تیم‌های فوتبال اسپانیا مشغول برگزاری بازی‌های جام حذفی هستند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار