اینستاگرام کیهان ورزشی را به آدرس kayhanvarzeshi.i دنبال کنید      
آخرین اخبار از ورزش ایران و جهان را در سایت www.kayhanvarzeshi.ir بخوانید
      
PDF نسخه کامل مجله
جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ - August 07 2020
کد خبر: ۵۰۴۲۷
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۰
پس از قطع همکاری مارک ویلموتس با تیم‌ملی و مذاکرات فدراسیون با برانکو ایوانکوویچ، اخباری مبنی بر مبلغ درخواستی این مربی کروات برای هدایت ملی‌پوشان شنیده می‌شود.
کیهان ورزشی-

خیلی‌ها برانکو ایوانکوویچ را سرمربی بعدی تیم ملی ایران می‌دانند. شایعات و اخبار حکایت از آن دارد که او با فدراسیون فوتبال برای همکاری به توافق رسیده و به زودی جای مارک ویلموتس را روی نیمکت تیم ملی می‌گیرد. برانکو حتی به یکی از بازیکنان پرسپولیس به صورت تلفنی گفته حضور در تیم ملی قطعی است و به زودی کارش را آغاز می‌کند. اما دیروز خبر‌هایی گرفتیم که نشان می‌داد طرفین بر سر مسائل مالی در حال چانه‌زنی هستند. برانکو در مذاکرات اولیه پیشنهاد ۱/۵ میلیون یورویی برای امضای قرارداد داده است. او ظاهراً از جزئیات قرارداد ویلموتس با خبر بوده، به همین خاطر رقم قراردادش را در فوتبال ایران بالا برده است. گفته می‌شود آخرین قرارداد برانکو با پرسپولیس ۱/۴ میلیون دلار بود. او، اما به سفیر ایران در کرواسی گفته در شرایط حساسی مسئولیت تیم ملی را قبول خواهد کرد، بنابراین باید دستمزد خوبی هم بگیرد. با توجه به اینکه فدراسیون تا به حال ۲ میلیون یورو به ویلموتس داده و این مربی به ادعای قاضی‌زاده هاشمی عضو فراکسیون مجلس ۲/۵ تا ۳ میلیون یورو هم درخواست غرامت کرده، فدراسیون در تلاش است به هر شکل ممکن رقم درخواستی برانکو را پایین بیاورد. در جلسه‌ای که تاج و مربی کروات در کرواسی خواهند داشت، چانه‌زنی‌ها در این زمینه صورت می‌گیرد تا شاید برانکو رقمش را پایین بیاورد. فدراسیون فوتبال البته امیدوار است منبع مالی لازم برای این قرارداد از سوی وزارت ورزش تأمین شود، چون وزیر ورزش از جمله کسانی است که علاقه زیادی دارد برانکو به فوتبال ایران بازگردد.

برانکو در صورت توافق نهایی و امضای قرارداد، تنها خارجی کادر فنی نخواهد بود. او مربی بدنساز، مربی دروازه‌بان‌ها و همین‌طور دستیار خارجی که احتمالاً برادرش خواهد بود، به تیم ملی اضافه می‌کند. این یعنی رقم کادر فنی او احتمالاً حدود ۲ میلیون یورو خواهد بود که البته با پاداش و ... به ۲/۵ یورو هم می‌رسد.
خیلی‌ها اعتقاد دارند با توجه به شرایط مالی فوتبال ایران، بهتر است فدراسیون از مربی ایرانی استفاده کند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار