اینستاگرام کیهان ورزشی را به آدرس kayhanvarzeshi.i دنبال کنید      
آخرین اخبار از ورزش ایران و جهان را در سایت www.kayhanvarzeshi.ir بخوانید
      
PDF نسخه کامل مجله
جمعه ۰۷ آذر ۱۳۹۹ - November 27 2020
کد خبر: ۵۹۶۲۰
تاریخ انتشار: ۱۰ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۱
جمعی از ورزشکاران ایرانی به ورزشکاران و قهرمانان فرانسه نامه نوشتند.
کیهان ورزشی-

متن نامه جمعی از ورزشکاران ایران به ورزشکاران فرانسوی به شرح زیر است:

همانطور که می‌دانید ورزش در فرهنگ همه کشورهای با سابقه فرهنگی و تاریخی موضوعی قابل احترام و مطلوب همگان است و در کشور ما ایران نیز قهرمانی به همراه جوانمردی  در هر رشته‌ای، امری مقدس به حساب می آید که همگان به ارزش آن واقفند.

همه بر این اصل مهم معتقدیم که ورزشکار زمانی در میان مردمش محبوب می شود که فضائل اخلاقی و جوانمردی را در خود به اوج رساند؛ برای مثال در تاریخ ایران،  پهلوانان و جوانمردانی چون ،پوریای ولی، وجود دارد که برای شاد کردن دل یک مادر، حاضر شد از حریف خود شکست بخورد، و همین موضوع نام او را تا کنون بر سر زبان ها انداخته است.
ورزشکاران و قهرمانان ورزشی به عنوان نمادی از اعتقادات و فرهنگ یک کشور  و نماینده مردمان آن کشور، همواره باید پرچمدار صلح و نیکی و انسانیت و اخلاق باشند که در تمام جهان زبان مشترک نیک‌نامان است. آنان باید الگویی باشند برای سایرین تا ترویج‌دهنده فضایل اخلاقی و خوبی‌ها باشند.

حال از شما که ورزشکار هستید و یقینا از روحیات جوانمردی و قهرمانی ورزشی آگاهی دارید، سوالی داریم.

آیا توهین به مقدسات الهی کاری جز پلیدی و نژادپرستی  محسوب می شود؟ و آیا حمایت از توهین‌کنندگان در قامت یک انسان اخلاق مدار، می گنجند؟!

متاسفانه رئیس جمهور کشور شما به راحتی به اعتقادات میلیاردها مسلمان توهین می کند و در این میان خواسته یا ناخواسته نام همه ملت باسابقه فرهنگی و تاریخی فرانسه را بدنام می کند.

در میان ورزشکاران فرانسوی هم، مسلمانان بسیاری وجود دارند که ستاره‌های ملی آن کشور به شمار می‌آیند که حتما از رفتارها و روحیات اخلاق گرای آنان خبر دارید، پس آیا رواست که اینچنین به آنان و اعتقاداتشان توهین شود؟!

ما هر دو از کشوری با سابقه فرهنگی و تاریخی هستیم و شما را دوست خود می دانیم و هرگز سخنان سخیف رییس جمهورتان را به پای بزرگ‌مردان قهرمان و نا‌م‌آور ورزشی نمی نویسیم، اما آگاه باشید که توهین‌های مسئولان و سیاستمداران یک ملت می تواند چهره آن ملت و مردمان نیک‌نامش را در جهان مخدوش کند.

در پایان امید آن داریم که همگی به دور از ملیت و تبار و نژاد با روحیه جوانمردی و قهرمانی، و با تکیه بر اصل انسانیت و اخلاق‌مداری، در محکوم کردن ظلم و روشن کردن واقعیات، چشم میلیون ها انسان را به روی حقیقت بینا کنیم و به وظیفه ورزشکاری خود در قبال مردمانمان  عمل کنیم.
جمعی از قهرمانان و ورزشکاران جمهوری اسلامی ایران
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار