اینستاگرام کیهان ورزشی را به آدرس kayhanvarzeshi.ir دنبال کنید      
آخرین اخبار از ورزش ایران و جهان را در سایت www.kayhanvarzeshi.ir بخوانید
      
PDF نسخه کامل مجله
شنبه ۰۱ آبان ۱۴۰۰ - October 23 2021
کد خبر: ۶۶۳۲۰
تاریخ انتشار: ۲۸ تير ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۳
دبیرکل کمیته ملی المپیک در خصوص انتقادات وارد شده به لباس کاروان ایران در توکیو صحبت‌هایی مطرح کرد.
کیهان ورزشی- 

کیکاووس سعیدی در یک برنامه رادیویی درباره استقرار نخستین گروه کاروان ایران در توکیو، عنوان کرد: ۵۴ نفر در ۷ رشته اعزام و روز گذشته وارد فرودگاه ناریتا شدند. مشکل خاصی نبود و همه در دهکده مستقر شدند. شب گذشته هم تیم بسکتبال اعزام شد.

دبیر کل کمیته ملی المپیک افزود: از روز جمعه مسابقات با رشته تیراندازی با کمان و قایقرانی آغاز خواهد شد.

وی درباره انتقادات به لباس کاروان گفت: طراحی لباس در تخصص ما نیست و برای کار حرفه‌ای به گروه مد و لباس وزارت فرهنگ ارجاع دادیم. ۲۳۰ طرح ارائه شد که مورد بررسی قرار گرفت و این طرح انتخاب شد. ما از تولیدکنندگان خارجی با قیمت پایین تر پیشنهاد داشتیم اما به خاطر حمایت از تولید داخلی به این سمت رفتیم. به هر حال این سلیقه است و دیده‌ام کشورهای دیگر هم از لباس کاروان خود گلایه داشتند.

سعیدی ادامه داد: من از ورزشکاران سوال کردم و آنها گفتند که در این لباس راحت هستند که این راحتی از موارد اصلی است. دمای هوا در توکیو بسیار بالاست به همین دلیل از رنگ لباس تیره کمتر استفاده می‌شود.

دبیر کل کمیته ملی المپیک در پاسخ به این سوال که شما از لباس در زمان اعزام رونمایی کردید، آیا فکر نمی‌کنید اگر این کار در روزهای قبل انجام می‌شد امکان اصلاح در آن وجود داشت، تصریح کرد: شرایط کرونا اجازه نداد. ما قرار بود ۲ هفته قبل مراسم داشته باشیم لغو شد، بعد قرار بود هفته قبل در آکادمی این برنامه را اجرا کنیم که لغو شد. روسای فدراسیون‌ها این لباس را دیده بودند اما به هر حال سلیقه‌ای است و هر کس یک رنگ را دوست دارد. حتی وزیر ورزش هم آن را دیده بود.

وی درباره اینکه پرده‌ای که برای عکاسی پشت ورزشکار قرار داشت بسیار چروک بود، خاطرنشان کرد: پرده تصویر مربوط به ما نبود، محتوای برنامه مربوط به ما بود که با کمک صدا و سیما برگزار شد. ما به اسپانسر اجازه داده بودیم اگر تبلیغی دارند انجام دهند. شرایط به ما اجازه رونمایی نداد و این طور نبود که ما نخواهیم. طراحی لباس و دوخت آن یکسال زمان برد و همه نظر دادند. من حتی المپین‌ها را آوردم تا نظر دهند. هر دوره وقتی این اتفاق می‌افتد به خاطر تنوع رنگ و طرح است، ۸۰ میلیون ایرانی هستیم و هر کس یک نظر دارد بنابراین طبیعی است این صحبت‌ها مطرح شود.

سعیدی درباره اینکه در گروه اول اعزامی مورد کرونایی گزارش نشده، یادآور شد: خوشبختانه خیر. البته ورزشکاران ۵ ساعت برای انجام تست در فرودگاه مانده بودند اما مشکلی وجود نداشت.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار