اینستاگرام کیهان ورزشی را به آدرس kayhanvarzeshi.ir دنبال کنید      ولادت حضرت فاطمه (س)، روز زن و روز مادر مبارک باد      
PDF نسخه کامل مجله
سه‌شنبه ۰۵ بهمن ۱۴۰۰ - January 25 2022
کد خبر: ۷۰۰۲۸
تاریخ انتشار: ۱۱ دی ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۰
در سال گذشته میلادی ورزشکاران مختلفی بوده‌اند که مخالف عادی‌سازی روابط با رژیم کودک‌کُش صهیونیستی بوده‌اند.
کیهان ورزشی-

سال 2021 میلادی در حالی شب گذشته (جمعه) به پایان رسید که برخی ورزشکاران در جهان اسلام نام خود را برای همیشه ماندگار کردند، کسانی که هر یک به نوعی انزجار خود از رژیم کودک‌کُش صهیونیستی را در رویدادهای مختلف ورزشی نشان دادند و مخالف عادی‌سازی روابط با اسرائیل بوده‌اند.

این ورزشکاران به شرح زیر بوده‌اند:

*عبد الرحیم الطالب محمد شطرنج‌باز 14 ساله و موریتانیایی برای عدم رویارویی با نماینده رژیم صهیونیستی از مسابقات شطرنج قهرمانی جهان کنار کشید.

*اسامه ابو جامع عضو تیم ملی تینس اردن پس از رسیدن به مرحله یک‌چهارم نهایی مسابقات قهرمانی جهان در اسلوونی به خاطر عدم رویایی با نماینده صهونیست‌ها در این مرحله از مسابقات کناره‌گیری کرد.

*عبدالرحمان بن‌عمادی جودوکار الجزایری در مسابقات جایزه بزرگ جودوی آنتالیای ترکیه از رویارویی با جودکار رژیم صهیونیستی خودداری کرد، آن هم در مسابقه‌ای که رقابت برای کسب مدال برنز بود.

*فتحی نورین جودوکار الجزایری در بازی‌های المپیک 2020 توکیو (که به دلیل شیوع کرونا در سال 2021 برگزار شد) در حمایت از ملت مظلوم فلسطین و به منظور روبه‌رو نشدن با نماینده رژیم صهیونیستی از حضور در مسابقات جودوی بازی‌های المپیک انصراف داد.

*محمد عبدالرسول از سودان که طبق قرعه از پیش تعیین‌شده باید در مرحله یک‌شانزدهم نهایی مسابقات جودی دسته 73- کیلوگرم به مصاف نماینده رژیم صهیونیستی می‌رفت از رویارویی با این ورزشکار خودداری کرد.

*رفیق صیفی و رفیق هلیچه دو بازیکن تیم ملی الجزایر به همراه رباح ماجر سرمربی الجزایری به دلیل حضور آورام گرانتِ سرمربی اسرائیلی در دیدار نمادین میان اسطوره‌های کشورهای عربی و اسطوره‌های فوتبال جهان، از حضور در این بازی انصراف دادند.

*عبدالله مینیاتو مبارز جوان لبنانی پس از مشخص شدن قرعه‌اش در مسابقات هنرهای رزمی ترکیبی (MMA) در کشور بلغارستان که رویارویی با حریفی از رژیم صهیونیستی بود، از این مسابقات کنار کشید.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
آخرین اخبار