اینستاگرام کیهان ورزشی را به آدرس kayhanvarzeshi.ir دنبال کنید      تاسوعا و عاشورای حسینی را تسلیت می گوییم      
PDF نسخه کامل مجله
جمعه ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ - August 12 2022
کد خبر: ۷۵۰۳۸
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۳
سرپرست فدراسیون شمشیربازی برای پست‌های ریاست و نایب‌رئیسی کمیته ملی المپیک نامزد شد.
کیهان ورزشی- 

در ششمین روز از ثبت‌نام نامزدهای انتخابات کمیته ملی المپیک امروز فضل‌الله باقرزاده سرپرست فدراسیون شمشیربازی ثبت‌نام کرد.

وی که نایب‌رئیسی کمیته ملی المپیک را برعهده داشت نامزد پست ریاست و نایب‌رئیسی شد.

باقرزاده در جمع خبرنگاران درباره کاندیداتوری خود گفت: حدود ۴۰ سال است که در ورزش هستم و در کار مدیریت بودم، در اداره کل آمل بودم و پس از آن پست‌های مختلفی را برعهده گرفتم. الان هم عضو شورای عالی ورزش هستم و این دوره برای ریاست و نایب‌رئیسی نامزد شدم.

باقرزاده افزود: کمیته ملی المپیک را به خوبی می شناسم، احساس مسئولیت کردم و آمدم. شرایطی الان هست که قبلا نبود. چنانچه چهره‌های سیاسی، آقای صالحی‌امیری یا وزیر کاندیدا شوند کنار می‌روم. این مقبولیت را در جامعه ورزش داشته و با همه فدراسیون‌ها تعامل خوبی دارم. امیدوارم روز انتخابات روز خوب برای جامعه ورزش باشد.

سرپرست فدراسیون شمشیربازی گفت: این نامزدی مانند ریاست جمهوری نیست، مجمع تعداد مشخصی عضو دارد و همه مشخص هستند. اکثر فدراسیون‌هایی که می‌توانند در مجمع باشند همه شرکت می‌کنند و دنیا هم کمیته ملی المپیک هر کشور را می شناسد به همین دلیل از اهمیت زیادی برخوردار است. باید ارتباط خوبی بین کمیته و وزارت داشته باشند چون متولی ورزش، وزارت است. در زمان هاشمی‌طبا و صالحی‌امیری کمیته شرایط خوبی داشته و کسی که ریاست را برعهده می‌گیرد باید تعامل خوبی با فدراسیون‌ها و جامعه ورزش داشته باشد.

وی در پاسخ به این سوال که اگر هم وزیر و هم صالحی‌امیری کاندیدا شوند به نفع کدام کنار می‌روید، خاطرنشان کرد: هر دو بیایند، به نفع هر دو کنار می‌روم! اگر وزیر بیاید او سکاندار است و از جامعه ورزش. اگر آقای صالحی‌امیری هم بیاید هم می‌دانند اگرچه او ورزشی نبود اما توانست جایگاه خوبی در ورزش کسب کند. او به کمیته هویت خاصی دارد. هر دو بیایند کنار می‌روم و در پست نایب‌رئیسی نامزد می‌شوم.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار