عید سعید غدیر خم را تبریک می‌گوییم      
PDF نسخه کامل مجله
سه‌شنبه ۰۵ تير ۱۴۰۳ - June 25 2024
کد خبر: ۸۰۱۰۹
تاریخ انتشار: ۰۴ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۵:۲۷
چهره نفرات راه یافته به فینال رقابت‌های ۵ وزن نخست کشتی آزاد جام تختی مشخص شد.
کیهان ورزشی- 
رقابت‌های ۵ وزن نخست کشتی آزاد جام تختی در ارومیه با مشخص شدن نفرات راه یافته به فینال پیگیری شد. در مهمترین دیدارهای برگزار شده، در نیمه نهایی وزن ۶۵ کیلوگرم، محمدعلی عموزاد برادر دوقلوی رحمان عموزاد مقابل محمدرضا شاکری از تیم جوانان ایران با نتیجه ۵ بر ۲ شکست خورد.

در وزن ۹۲ کیلوگرم، محمدجواد ابراهیمی پس از برتری قاطع مقابل حسین شهبازی و سیدمحمدحسین میرباعبان، در دیدار نیمه نهایی در یک کشتی حساس مقابل ارشک‌ محبی در شرایطی که ۲ بر صفر عقب بود در دقیقه پایانی با خاک کرون حریف ۲ امتیاز گرفت و با برتری ۲ بر ۲ راهی فینال شد.

در وزن ۷۹ کیلوگرم نیز محمد نخودی دارنده مدال نقره جهان پس از برتری مقابل محمد باقری و محمد قلعه سری، در نیمه نهایی نیز برابر سبحان یاری در حالی که ۶ بر صفر پیش بود با ضربه فنی به برتری رسید و راهی فینال شد.

علی سوادکوهی به عنوان اولین ایرانی که موفق به شکست جردن باروز شده است، نیز پس از شکست ۶ بر صفر نوروزیان و ۱۰ بر صفر شیخ اعظمی راهی نیمه نهایی شد و در این مبارزه نیز ۱۰ بر صفر برابر مصطفی قیاسی به برتری رسید و راهی فینال شد تا برای کسب عنوان قهرمانی در دیداری حساس به مصاف محمد نخودی برود.

برخی از چهره های شاخص نیز در روز نخست تن به شکست دادند. در وزن ۶۵ کیلوگرم، مجید داستان مقابل آرمین حبیب زاده ۴ بر ۳ باخت، پیمان بیابانی مقابل محمدعلی عموزاد یک بر یک شکست خورد و کیان محمود جانلو نیز با نتیجه ۱۰ بر ۱۰ مقابل ابراهیم الهی شکست خورد. در وزن ۷۰ کیلوگرم نیز مرتضی قیاسی نماینده ایران در المپیک‌ توکیو مقابل محمد بخشی ۲ بر یک تن به شکست داد.

نتایج کامل دیدارهای برگزار شده تا پایان مرحله نیمه نهایی و اسامی فینالیست‌های ۵ وزن نخست به شرح زیر است:

۵۷ کیلوگرم:
محسن ملکی صفر _ ابراهیم خواری ۱۰
مقیت‌الله نظامی (افغانستان)  صفر _ میلاد ولی‌زاده ۱۰
علی مومنی ۵ _ خطاب شوکت (عراق) صفر
احسان سنچولی یک _ مجتبی سلطان‌زاده ۵
مهدی رحیمی ۶ _  علی مومنی ۷
رضا مومنی ۴ _ ابراهیم خواری ۹
احمد محمدنژاد جوان ۸_ مجتبی سلطان‌زاده صفر
نیمه نهایی:
میلاد ولی‌زاده ۷_ ابراهیم خواری ۶
احمد محمدنژاد جوان  ۸_ علی‌اکبر زرودی صفر

فینال:
احمد محمدنژاد جوان _ میلاد ولی‌زاده

۶۵ کیلوگرم:
محمدعلی عموزاده  ۸_ امیرحسین حسین‌زاده ۲
ابراهیم الهی ۴ _ محمدالجواد زهیر کریم (عراق) صفر
عباس ابراهیم‌زاده ۸ _ امیرحسین شامی ۵
جواد جوادی  ۳_ علی علیزاده جهان‌آبادی ۵
کیان محمود جانلو ۱۲ _ منهل صادقی (افغانستان) ۱
محمدرضا شاکری ۶ _ داریوش ولی‌زاده صفر
مجید داستان ۳ _ آرمین حبیب‌زاده ۴
پیمان بیابانی یک _ محمدعلی عموزاد یک (برنده)
عباس ابراهیم‌زاده  ۴_ آرمین حبیب‌زاده ۱۵
کیان محمود جانلو ۱۰ _ ابراهیم الهی ۱۰ برنده
محمدرضا شاکری ۷_ علی علیزاده جهان‌آبادی ۲
نیمه نهایی؛
آرمین حبیب‌زاده ۸ _ ابراهیم الهی ۸ برنده
محمدرضا شاکری ۵_ محمدعلی عموزاد ۲
فینال:
محمدرضا شاکری_ ابراهیم الهی

۷۰ کیلوگرم:
ابوالفضل حاجی‌پور یک _ مرتضی قیاسی ۴
محمد قاسمعلی ۴ _ سیاوش احمدزاده ۳
علی رضایی ۱۱ _ زاید سلیحی (افغانستان) صفر
یوسف مصطفی سلمان صفر _ امیررضا اکبرزاده  ۱۰
علی‌اکبر زرودی ۳ _ امید صادقی یک
عرفان نجف‌نژاد صفر _ محمد بخشی ۶
سجاد جوکار  یک _ رضا مقتدر ۵
رحمان رحیم‌پور ۶ _ محمدامین ادهمی ۵
رضا مقتدر  صفر _ امیررضا اکبرزاده ۸
مرتضی قیاسی ۱_ محمد بخشی ۲
علی‌اکبر زرودی ۲ - محمد قاسمعلی یک
علی رضایی ۸ _ رحمان‌ رحیم‌پور ۱۲
نیمه نهایی:
رحمان رحیم‌پور یک _ علی‌اکبر زرودی ۲
امیررضا اکبرزاده ۴_ محمد بخشی ۵

فینال:
محمد بخشی _ علی‌اکبر زرودی

۷۹ کیلوگرم:
سبحان یاری برنده- علی غلامی
علیرضا کریمی ۳_ فریبرز بابایی ۵
محمد باقری صفر _ محمد نخودی ۹
محسن کوچ‌نژاد ۲ _ هادی شرفبیانی  ۳
مصطفی سلاح ماجد (عراق)  ۵_ عبدالله شیخ اعظمی ۱۱
فرزاد صفی جهانشاهی  ۵_ محمد قلعه‌سری ۵ برنده
محمد داود سلطانی صفر _ مصطفی قیاسی ۱۱
علی سوادکوهی ۶ _ حسین نوروزیان. صفر
امیررضا دلیری ۴ _ سبحان اصغری ۷
یک چهارم نهایی:
محمد قلعه‌سری  صفر _ محمد نخودی ۵
علی سوادکوهی ۱۰ _ عبدالله شیخ اعظمی صفر
هادی شرفبیانی صفر_ سبحان یاری ۴
فریبرز بابایی یک_ مصطفی قیاسی ۵
نیمه نهایی:
سبحان یاری  صفر_ محمد نخودی ۶ (برنده با ضربه فنی)
علی سوادکوهی ۱۰ _ مصطفی قیاسی صفر
فینال: 
محمد نخودی _ علی سوادکوهی

۹۲ کیلوگرم:
محمدجواد ابراهیمی ۵ _ حسین شهبازی صفر
علیرضا صابریان ۲ _ محمدرضا قیاسی ۶
میلاد برمی ۱۱_ عیسی عبدالوهاب (عراق) صفر
فیصل احمدی (افغانستان) ۲ _ سبحان اصغری ۱۲
مبین عظیمی ۱۱_ عبدالله سامر (عراق) صفر
سیدمحمدحسین میرباغبان ۴ _ علیرضا پوراسد صفر
سیدرضا هاشمی یک _ امیررضا دلیری ۳
ارشک محبی (برنده با ضربه فنی) _ میلاد صرمی
محمدجواد ابراهیمی۷ _ سیدمحمدحسین میرباغیان ۲
محمدمبین عظیمی ۱۰_ محمدرضا قیاسی صفر
سبحان اصغری ۷ _ امیررضا دلیری ۴
نیمه نهایی:
محمدجواد ابراهیمی ۲ (برنده) _ ارشک محبی ۲
محمدمبین عظیمی ۱۰_ سبحان اصغری صفر
فینال:
محمدجواد ابراهیمی _ محمدمبین عظیمی
رقابت های رده بندی و فینال ۵ وزن نخست از ساعت ۱۶ آغاز می شود.
برچسب ها: کشتی ، کشتی آزاد ، جام تختی
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار