عید سعید غدیر خم را تبریک می‌گوییم      
PDF نسخه کامل مجله
سه‌شنبه ۰۵ تير ۱۴۰۳ - June 25 2024
کد خبر: ۸۱۷۶۹
تاریخ انتشار: ۰۵ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۱:۵۱
رئیس فدراسیون کشتی گفت: مجلس شورای اسلامی باید به ما کمک کند چرا که اختصاص تنها ۵ درصد بودجه ورزش به کشتی عادلانه نیست.
کیهان ورزشی- 

مراسم افتتاح ساختمان اداری فدراسیون کشتی به‌همراه سالن همایش‌های ۱۲۰۰ نفری شهید ضرغام و دیگر امکانات کمپ تیم‌های ملی کشتی، صبح امروز یکشنبه همزمان با سالروز تولد جهان‌پهلوان غلام‌رضا تختی و روز ملی کشتی، با حضور محمدباقر قالی‌باف رئیس مجلس شورای اسلامی، مهدی چمران رییس شورای شهر تهران، کیومرث هاشمی سرپرست وزارت ورزش و جوانان، سیدمناف هاشمی دبیرکل کمیته ملی المپیک، برخی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، مسئولان ورزش ستاد کل نیروهای مسلح و تعدادی از روسای فدراسیون های ورزشی و مسئولان سیاسی کشور به همراه ملی پوشان کشتی ایران برگزار شد.

در ابتدای این مراسم کلیپی از افتخارآفرینی های ملی پوشان کشتی ایران در میادین بین المللی و ساخت و سازهای انجام شده در فدراسیون کشتی برای حضار به نمایش درآمد.

سپس علیرضا دبیر رییس فدراسیون کشتی در سخنانی اظهار کرد: خیلی حرف زدن بلد نیستم یاد گرفتم کار کنم و بخاطر همین در حرف های من می گردند یک چیز پیدا کنند. سعی می کنم حرفی بزنم خدا خوشش بیاید. اقای قالیباف خیلی ورزشکار است. در دو چیز نتوانستم او را جا بگذارم. یکی کوه رفتن است. ۱۷ یا ۱۸ سال پیش هیچوقت به او نرسیدم. یکی هم در رکورد دستگاه شنا هست که ۱۱۰ تا بود هیچکس نتوانست آن را بزند. او اشراف کامل به ورزش دارد. از ۱۲ سال که او شهردار بود ۱۱ سال مسئول ورزش بودم. او کامل توجیح است و می داند ورزش چه اثراتی بر جامعه دارد.

وی افزود: این کمپ در دنیا لنگه ندارد. من ریال مادرید ، بارسلونا و خیلی از تیم های بزرگ دنیا را دیدم اما چنین چیزی ندارند. در جمهوری اسلامی خیلی خوب می شود کار کرد و همع باید نسبت به انقلاب و مروم پاسخگو باشند. این باید الگویی برای همه فدراسیون ها باشد. بچه های ما هیچ احتیاجی به بیرون ندارند، از کار بانکی تا مطالعه، بازی های کامپیوتری و غیره. ۲۲ ساعت آن ها را خوب تامین کردیم تا ۲ ساعت خوب تمرین کنند. 

رییس فدراسیون کشتی ادامه داد: ما متوقف نمی شویم و این راه ادامه دارد. رویای ما ادتمه دارد و این را قول می دهم. کشتی ما امثال در رده های نوجوانان و جوانان قهرمان شدند حتی روسیه به این افتخار نرسید. به سرمربیان تیم های ملی هم گ۴تم باید از سال بعد ۵۰ درصد مدال های طلا را بگیریم. این حق ماست چرا که کشتی برای ماست. کشتی موتور محرک ورزش ایران است. ما رقیب هیچ رشته ای نیستیم و کشتی برای همه ایران و همه فدراسیون است. یک‌نفر بگوید من در این ۴ سال یک چیز برای خودم خواستم. تنها رییس فدراسیونی هستم که در ۴ سال ۳ سفر خارجی آن هم با پول شخصی رفتم. برای بالا رفتن پرچم جمهوری اسلامی با هیچ کس معامله نمی کنم. حتما باید کشتی به ایده الی که در ذهن ماست برسد.

دبیرخطاب به قالیباف گفت: نسل جدیدی را می سازیم و قطعا در سال های آینده از این نسل خواهید شنید. به بچه ها یاد دادیم از فضای مجازی دوری کنند چون ۹۰ درصد آن دروغ است. باید وقت خودشان را به مطالعه بگذرانند. کشتی هم ورزش سنتی و ملی ما و هم ورزش مذهبی ماست. مزیت رقابتی ماست مثل نفت و موشک ماست. ۶۷ درصد مدال های المپیک را کشتی گرفته و اگر مدال های جهانی هم حساب کنیم ۸۲ درصد مدال های ورزش های المپیکی ما را کشتی گرفته است. ۳۱۵ مدال دار جهانی و المپیک داریم و رشته بعد ما فقط ۲۴ نفر دارد.

رئیس فدراسیون کشتی در پایان گفت: شما صدای کشتی باشید. ۸۵ درصد مدال داریم اما به ما ۵ درصد بودجه می دهند. الحمدالله سید مناف هاشمی کم کم توجیه می شود. امیدوارم این ظرفیت ویژه دیده شود. من افتخار می کنم کارگرم. 
برچسب ها: علیرضا دبیر ، کشتی
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار