PDF نسخه کامل مجله
يکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲ - December 03 2023
کد خبر: ۸۲۲۵۴
تاریخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۴۰۲ - ۱۹:۴۳
سرمربی تیم ملی امید گفت: پس از ۱۰ نفره شدن حریف از تیم خود انتظار خیلی بالاتری داشتم.
کیهان ورزشی-

رضا عنایتی پس از برتری ۳ بر صفر تیم ملی فوتبال امید مقابل مغولستان و صعود به مرحله یک هشتم بازی‌های آسیایی هانگژو به عنوان صدرنشین گروه B، اظهار داشت: شرایط خوبی در این بازی نداشتیم و پس از ۱۰ نفره شدن حریف، انتظارمان از این بچه‌ها خیلی بالاتر بود. اگر این تیم می‌خواهد روی سکو برود، باید فکر خیلی بزرگ‌تری داشته باشد. 
 وی افزود: در این مورد با خود بچه‌ها صحبت کردیم و خدا را شکر می‌کنم توانستیم به عنوان صدرنشین از این گروه صعود کنیم. باید برای دیدارهای حذفی خوب ریکاوری کنیم. حریف‌مان در مرحله بعدی مشخص نشده و فردا مشخص می‌شود با چه تیمی بازی داریم‌. 
 سرمربی تیم ملی امید عنوان کرد: بازی در مرحله بعدی هم بسیار سخت است اما تمام تمرکز و فکر خود را می‌گذاریم تا بهترین نتیجه را بگیریم. ان‌شاءالله این اتفاق برای ما بیفتد. همچنین از هوادارانی که به ورزشگاه آمده بودند، ویژه تشکر می‌کنم. طرفداران ایرانی در ۳ بازی گذشته به ما انرژی دادند و رسانه‌ها نیز بچه‌های تیم ملی را دلگرم کردند. ان‌شاءالله با کسب نتایج خوبی دل مردم را شاد کنیم. 
 عنایتی تصریح کرد: تیم‌ها وقتی ۱۰ نفره می‌شوند، شرایط انگیزشی‌شان خیلی بیشتر می‌شود. مغولستان هم وقتی ۱۰ نفره شد، انگیزه‌اش بیشتر و انگیزه ما کمتر شد. بازی را تحت کنترل داشتیم . انتظار داریم بچه‌ها خیلی با انگیزه‌تر کار کنند. البته حریف را دست کم نگرفتیم. در ۲ روز گذشته خیلی با بازیکنان‌مان صحبت کردیم که حتما باید صدرنشین بالا بیاییم. مقداری هم از مصدومیت بچه‌ها ترسیدیم زیرا مغولستان بی‌محابا بازی می‌کرد. 
 وی ادامه داد: تصمیم گرفتیم ارسلان مطهری را بدلیل سرماخوردگی در نیمه دوم به زمین بفرستیم. متاسفانه سامان فلاح هم مصدوم شد. باید از پایش عکس بگیریم تا ببینیم شرایط مصدومیتش به چه شکل است. فکر نمی‌کنم به بازی بعدی برسد. این مسائلی است که بنا بر اتفاقات پیش‌بینی‌اش را می‌کردیم. باید خیلی حرفه‌ای‌تر فکر کرده و از فرصت ها و موقعیت‌های مان بیشتر و بهتر استفاده کنیم. سرمربی تیم ملی امید درخصوص شانس قهرمانی ایران گفت: مرحله به مرحله شرایط سخت‌تر می‌شود. می‌دانید درون تیم خیلی جا به جایی داشتیم. نزدیک به ۱۱_۱۰ بازیکن از مرحله مقدماتی تغییر کردند و تمرینی هم نداشتیم. فقط ۴_۳ روز پس از آمدن به هانگژو تمرین کردیم. هنوز در بازی ناهماهنگی‌هایی داریم. بازیکنانی که با ما آمده‌اند، باکیفیت هستند و باید قدر خودشان را بدانند. 
 عنایتی ادامه داد: فرصتی است تا مقام کسب کنند. آخرین قهرمانی ما در بازی‌های آسیایی برای ۲۱ سال قبل و دوره سرمربیگری برانکو است. تمام توان خود را به کار می‌گیریم. این هم از شانس من است که تمام اتفاقات تاریخ فوتبال می‌خواهد باید با من رقم بخورد. تمام توان خود را به کار می‌گیرم اما می‌دانیم در این میسر خیلی کم و کاستی داریم. وقتی می‌خواهیم اسم قهرمانی بازی‌های آسیایی یا صعود به المپیک را بیاوریم باید خیلی بیشتر تلاش کنیم.
 وی اضافه کرد: باید شرایط بهتری را برای خودمان مهیا کرده و روی تیم‌های پایه برنامه‌ریزی گسترده‌ای داشته باشیم. این ضعف بزرگ فوتبال ما است. ان‌شاءالله استعدادیاب‌های خوبی بیاوریم که به فوتبال ایران کمک کنند‌ نه افرادی که غرض دارند به فوتبال بیایند. خودتان می‌دانید چه اتفاقاتی می‌افتد‌‌. با برنامه ریزی بلند مدت می‌توان کارهای بزرگی انجام داد. کشور ما سراسر استعداد است. ما هم اینجا تمام توان خود را به کار می‌گیریم تا برای کشورمان مدال بیاوریم.  
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار