اعیاد شعبانیه را تبریک می‌گوییم      
PDF نسخه کامل مجله
چهارشنبه ۰۲ اسفند ۱۴۰۲ - February 21 2024
کد خبر: ۸۴۵۴۹
تاریخ انتشار: ۱۳ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۶:۲۰
سرمربی تیم ملی فوتبال ژاپن گفت: با اعتماد به نفس آمده‌ایم و بازی بزرگی پیش رو داریم.سرمربی تیم ملی فوتبال ژاپن گفت: با اعتماد به نفس آمده‌ایم و بازی بزرگی پیش رو داریم.
کیهان ورزشی-

هاجیمه موریاسو در نشست خبری پیش از بازی مقابل ایران در مرحله یک چهارم جام ملت‌های آسیا، اظهار داشت: ۲ روز از بازی با بحرین می گذرد باید بازی فردا را انجام دهیم. بازیکنانم تمام تلاش  خود را برای بهبودی و  آرامش حضور در بازی فردا به کار گرفته‌اند. بنابراین مشتاقانه منتظر دیدار با ایران هستم. احساس اعتماد به نفس دارم و آماده پذیرش چالش هستم. 

* غیبت «ایتو» مقابل ایران برای ما تاثیر منفی ندارد 
 وی در مورد تاثیر اخراج جونیا ایتو از اردوی تیم ملی ژاپن برای بازی فردا گفت: می‌خواستم او تا پایان این تورنمت باشد و همه با هم هدف قهرمانی داشتیم. فدراسیون فوتبال مطابق نظر خود این تصمیم را گرفت و قرار شد ایتو در بازی فردا شرکت نکند. در مورد تاثیرش روی تیم هم او بازیکنی است که تا به امروز در پیروزی های تیم نقش زیادی  داشته است، بنابراین من ناراحت و ناامید هستم. البته از او می خواهم که به خوبی از سلامت روحی و جسمی خود مراقبت کند و همچنان باید تأثیرگذار باشد. سرمربی تیم ملی ژاپن تاکید کرد: با خود ایتو درمورد سلامتی‌اش صحبت کردم اما فکر نمی کنم در وضعیت روحی مناسبی باشد. می‌خواهم تا آنجا که ممکن است از او حمایت کنم و مراقبش باشم تا بتواند هر چه زودتر در اوج بازی‌اش قرار بگیرد. از رسانه‌ها می‌خواهم از فشار بیش از حد به او خودداری کنند زیرا واقعاً بازیکن بزرگی در آسیا است اما غیبت او مقابل ایران در بازی کردن ما تأثیر منفی ندارد.
  *از اینکه «ایتو» نمی‌تواند بازی کند، ناامید هستم 
 موریاسو ادامه داد: می‌خواهم از همه افرادی که جام ملت‌های آسیا برای بازی بزرگ فردا بین ژاپن و ایران تشکر کنم. این بازی در سطح بالای جهانی برگزار می‌شود اما من بسیار ناامید هستم که دیگر ایتو نمی‌تواند برای ژاپن بازی کند. امیدوارم رسانه‌ها هم به من بپیوندند تا از او حمایت کنیم زیرا نشان داده که به عنوان یک آسیایی می‌تواند در فوتبال دنیا بازیکن بزرگی باشد. 
 وی ادامه داد: البته ما تیمی نساخته‌ایم که فقط به دلیل غیبت یک بازیکن به هم بریزد و اصلاً نگران بازیکنانی که می‌خواهیم از انها دربازی فردا استفاده کنم نیستیم.

 *دیدار با ایران از نظر بدنی خیلی سخت است 
 سرمربی تیم ملی ژاپن در پاسخ به این سوال که با توجه به گذشت فقط ۲ روز از دیدار مقابل بحرین چه تدبیری برای ترکیب اصلی سامورایی‌ها مقابل ایران دارد، عنوان کرد: این مسابقه از نظر بدنی بسیار سخت است زیرا فقط ۲ روز از دیدار قبلی ما گذشته است و فکر می کنم برای بازیکنان مهم است که به صورت حرفه ای و به بهترین شکل ممکن در چارچوب مقررات تعیین شده توسط مسابقات آماده شوند. بنابراین بازیکنانم منتظر دیدار با ایران هستند. در این ۲ روز نیز تا جایی که توانستم بازیکنانم را آماده کرده‌ام. ایران نیز همین شرایط را دارد. موریاسو ادامه داد: اگر بتوانیم زمان بیشتری برای ریکاوری و مبارزه داشته باشیم، بسیار عالی است. فکر می کنم بازی سختی خواهد بود زیرا بازیکنان تمام تلاش خود را برای حفظ شرایط‌شان انجام می دهند. درمورد ترکیب هم باید تا فردا منتظر بمانیم. 

 *ژاپن با هدف قهرمانی در جام ملت ها است 
وی درمورد اینکه ژاپن اصلی‌ترین گزینه قهرمانی است، عنوان کرد: می دانم که از ژاپن و ایران به عنوان کاندیدای قهرمانی در جام ملت های آسیا نام می‌برند. با این حال با هدف قهرمانی در جام ملت‌ها است. البته سطح مسابقات نسبت به مرحله گروهی بهتر شده و همه تیم‌های باقی‌مانده می‌توانند برای برنده شدن تلاش کنند نه فقط آنهایی که مدعی و پرطرفدار هستند. 

 *طارمی بازیکن با کیفیتی است اما تمام بازیکنان ایران قدرتمند هستند 
 سرمربی تیم ملی ژاپن درخصوص غیبت مهدی طارمی، عنوان کرد: او بازیکن خیلی قدرتمند و باکیفیتی است اما تمام بازیکنان ایران قدرتمند هستند. نظر خاصی در این مورد ندارم.
 هیدماسا موریتا، مدافع ژاپن هم اظهار داشت: همانطور که مربی گفت بازی سختی داریم. برنامه رقابت‌ها فشرده است و فقط دو روز پس از بازی با بحرین باید اماده این مسابقه شویم. برای این بازی به خوبی آماده شده ایم و می.خواهیم برنده از زمین بیرون بیاییم.  
برچسب ها: ژاپن ، موریاسو
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار