PDF نسخه کامل مجله
يکشنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۳ - May 19 2024
کد خبر: ۸۵۸۹۹
تاریخ انتشار: ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۲۱:۲۰
وزیر ورزش و جوانان گفت: سازمان لیگ باید دقت لازم را در همه بخش‌های فوتبال، مخصوصا در بخش فرهنگی و داوری داشته باشد.
کیهان ورزشی-

کیومرث هاشمی درمورد حضور در فینال جام یونس شکوری، اظهار داشت: این جام قدمت چندین ساله دارد. زمانیکه این چمن بازسازی شد و برای افتتاحیه حاضر شدیم، قول دادم برای بازی پایانی هم حاضر شوم. افرادی که در گروه‌های سنی مختلف این جام حاضر می‌شوند، افرادی هستند که در سال‌های نه چندان دور خدمات خوب و زیادی به فوتبال کشور داشته اند.وی افزود: لذا آمدیم که به آن‌ها خداقوت بگوییم و خودمان هم روحیه بگیریم. ورزش کردن در این سن و سال، شادابی و دورهمی که بین‌شان هست می‌تواند به جامعه ورزش تزریق شود و ما هم انرژی بگیریم.وزیر ورزش درمورد اینکه فوتبال کشور دچار التهاب شد و فضای خوبی از نظر اخلاقی وجود ندارد، گفت: به هرحال این موضوع مربوط به فدراسیون فوتبال است. لیگ، سازمان لیگ دارد. بخش‌های مختلف فوتبال کشور متولی دارد و هرکدام باید در راستای وظایف قانونی‌شان عمل کنند.
وی تصریح کرد: در جلسه‌ای که با هیات رئیسه فدراسیون فوتبال چند وقت پیش داشتیم، به همه نکات اشاره کردیم و تقاضا داشتیم به خصوص در هفته‌های پایانی لیگ که رقابت‌ها نزدیک هم هستند، سازمان لیگ دقت لازم را در همه بخش‌های فوتبال داشته باشد. مخصوصا در بخش فرهنگی و داوری که مردم دغدغه ای نداشته باشند. هرکدام از این تیم ها علاقه مندان خودشان را دارند. باید هرچه که به آرامش فوتبال کشور کمک می‌کند در آن راستا گام بردارند. امیدواریم با برنامه ریزی خوب سازمان لیگ این 4 هفته مسابقات به بهترین شکل مدیریت شود و لیگ به سرانجام برسد.

هاشمی درمور جلسات فرهنگی و نامه مهدی تاج، عنوان کرد: در آن نامه همه دغدغه‌های خودم را مطرح کردم. بنیاد ورزش ما براساس مسائل فرهنگی است. انقلاب ما فرهنگی است لذا موضوعات فرهنگی، اساسی هستند که همواره به مدیران ورزشی تاکید می‌کنیم. فوتبال به دلیل همه گیر بودن نقش بیشتری دارد.
وی افزود: از همه فدراسیون‌ها خواستیم برای هر اقدامی یک پیوست فرهنگی داشته باشند. نگرانی هایی وجود دارد. درکنار آن مباحث خیلی خوبی هم مطرح شده است. در دیداری که سال گذشته با مقام معظم رهبری داشتیم، تشکرهایی که ایشان داشتند ناظر به بخش های فرهنگی بود که ورزشکاران و فدراسیون‌های ما داشتند. جای تقدیر و تشکر دارد. در کنار آن اگر موضوعاتی وجود داشته باشد که باعث آسیب فرهنگی شود، باید مجموعه ورزش کشور توجه لازم را نسبت به این مهم داشته باشد.

وزیر ورزش درخصوص اینکه تاج برخی زیرساخت‌ها را برای حضور هواداران در ورزشگاه‌ها اعلام کرده، گفت: باشگاه‌های ما کمتر داراری زیرساخت هستند. عموما ورزشگاه‌های اجاره‌ای دارند. تا جاییکه امکان دارد سعی می‌کنیم ورزشگاه‌هایی که متعلق به دستگاه ورزش هستند، بروزرسانی شوند. کمک کنیم همه بخش‌های مختلف از این ظرفیت استفاده کنند.

وی افزود: در قانون بودجه امسال حدود 1200 میلیارد تومان برای مجموعه ورزشگاه آزادی که عمده این اعتبارات برای ورزشگاه فوتبال است هزینه می‌شود تا نگرانی‌ها کمتر شوند. البته برخی باشگاه ها در کرمان و اصفهان زیرساخت دارند. آن‌ها هم کمک کنند تا شرایط کاملا فرهنگی در فوتبال ما وجود داشته باشد. بدون هیچ دغدغه‌ای هوادار بتواند حضور پیدا کند و از دیدن فوتبال لذت ببرد.نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها