خداداد عزیزی: این حرف‌ها تن و بدن‌مان را می لرزاند!
کیهان ورزشی-

به نقل از تسنیم، خداداد عزیزی درباره جدایی‌اش از تیم فوتبال شهر خودرو مشهد در حالی که به عنوان مشاور مدیرعامل انتخاب شده بود، اظهار داشت: به دلیل قراردادی که با یک پلتفرم داشتم و همینطور فعالیت در آکادمی فوتبال مجبور به رفت‌ و آمد بین تهران - مشهد بودم. با شروع مسابقات لیگ برتر نمی‌توانستم کنار شهر خودرو باشم و قطع همکاری کردم. در ابتدای حضورم بحث کمک به رضا مهاجری برای جمع‌وجور کردن تیم بود که این اتفاق افتاد و اردوی خوبی هم در تهران برگزار کردیم.

وی در مورد حواشی زیادی که پیرامون شهر خودرو وجود دارد، تصریح کرد: تیم‌هایی که به صورت خصوصی اداره می‌شوند، حاشیه‌های خودشان را دارند. با این وجود، 95 درصد بازیکنان مدنظر مهاجری جذب شدند و اردوی خوبی هم در تهران پشت سر گذاشتند. شهر خودرو به خاطر اتفاقات گذشته با شروع مسابقات باز هم دچار حواشی خواهد شد. بحث شروع لیگ، نتایج، چگونگی پرداختی‌ها و ... ممکن است حاشیه‌هایی ایجاد کند.

عزیزی در خصوص برتری یک بر صفر تیم ملی فوتبال ایران برابر امارات و دیدار سه شنبه هفته جاری با کره‌جنوبی در مرحله نهایی انتخابی جام جهانی 2022 قطر، گفت: امارات در حد و اندازه‌ای نبود که ایران را شکست دهد. اگر 20 بازی دیگر با این تیم انجام دهیم، 16،17 بازی را می‌بریم و شاید در دو، سه بازی روی اتفاقات و حوادث شکست بخوریم. کسب 9 امتیاز از سه بازی خیلی خوب بوده، اما دیدار با کره‌جنوبی می‌تواند محک جدی برای تیم ملی باشد.

بازیکن پیشین تیم‌ ملی در خصوص افت تیم‌های قدرتمند شرق آسیا مثل ژاپن و کره‌جنوبی یادآور شد: کره‌جنوبی دقایق آخر موفق به شکست سوریه شد و ما هم به زحمت این تیم را بردیم. توپ علیرضا جهانبخش پس از برخورد به مدافع سوریه وارد دروازه این تیم شد. موقعیت‌های سوریه در تهران بهتر از ما بود. عراق را راحت بردیم، اما اماراتی‌ها ضعیف هستند. اگر امارات بهترین مربی جهان را هم در اختیار داشته باشد، نفرات خوبی ندارد. کشوری که 5 میلیون نفر جمعیت دارد، فوتبالش چه چیزی می‌تواند داشته باشد؟ تصور نمی‌کنم ژاپن و کره‌جنوبی ضعیف شده باشند و ژاپنی‌ها در دور برگشت بالا می‌آیند.

وی در مورد عملکرد دراگان اسکوچیچ، سرمربی کروات تیم ملی فوتبال ایران گفت: نسل خوبی در تیم ملی حضور دارد. ضمن احترام به اسکوچیچ‌ و کادر فنی تیم ملی، از درون دروازه گرفته تا خطوط دفاعی، هافبک و مهاجم بازیکنان خیلی خوبی داریم. شجاع خلیل‌زاده و محمدحسین کنعانی‌زادگان با وجود اینکه در اروپا بازی نکرده‌اند، اما در خط دفاعی تیم ملی عالی کار می‌کنند. زوج خط حمله ایران بازی‌ها را مثل آب خوردن در می‌آورد. مهدی طارمی فوق‌العاده است و سردار آزمون هم خوب بازی می‌کند.

عزیزی با بیان اینکه اسکوچیچ بازیکنان خیلی خوبی در اختیار دارد، ادامه داد: امیدوارم تیم ملی دچار حوادث نشود. ما فوتبالی‌ها اخیرا چیزهایی از «خوبان عالم» می‌شنویم که تن و بدنمان می‌لرزد! مطرح کردن چنین ادبیاتی جای تعجب دارد. جالب این است که دوستان مسئول، خودشان درباره خوبان عالم صحبت می‌کنند. اگر این گونه باشد، اسکوچیچ و بازیکنان تیم ملی هیچ کاره هستند! امیدوارم فوتبال ملی ما آلوده خوبان عالم، جادو و جادوگری نشود. مرتب صحبت از خوبان عالم می‌کنند، در صورتی که بازیکنان تیم ملی زحمت می‌کشند و وصل کردن این چیزها به مسائلی که گفتم، خنده‌دار است. وقتی این حرف‌ها را می‌شنویم، مشکوک می‌شویم.

بازیکن پیشین تیم ملی فوتبال ایران افزود: برای صعود به جام جهانی در گروه خوبی قرار گرفته‌ایم و به غیر از کره‌جنوبی همه تیم‌ها تعطیل هستند! از طرفی، تیم ملی از علیرضا بیرانوند گرفته تا وحید امیری، مهدی طارمی و ... ستاره‌های زیادی دارد. روی نیمکت بازیکنانی هستند که می‌توانند بازی کنند. با توجه به این همه پتانسیل و بازیکنان قوی نباید دنبال خوبان عالم باشیم. سال 1381 یا 82 بود که در پاس بازی می‌کردم و شنیدم برخی‌ از خوبان عالم و کائنات صحبت می‌کنند. همان جا گفتم وقتی دنبال این مسائل هستید چه نیازی به خداداد عزیزی، جواد نکونام و ... دارید؟ در تیم ملی هم اگر قرار به استفاده از خوبان عالم باشد، دیگر نیازی به مهدی طارمی و سردار آزمون نیست.