مجله کیهان ورزشی ،قدیمی ترین نشریه ورزشی در حال انتشار ایران ، هر هفته شنبه ها منتشر می شود      
کد خبر: ۳۲۷۲۱
تاریخ انتشار: ۱۲ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۱
رییس فدراسیون کشتی با بیان این که نتایج رقابت‌های جهانی پاریس واقعیت کشتی آزاد ایران نبود، گفت: بدون شک تیم‌ ملی با قدرت باز می‌گردد.کیهان ورزشی-

رسول خادم درباره نتایج تیم های ملی کشتی در رقابت‌های جهانی فرانسه، اظهار کرد: در کشتی فرنگی نتیجه رضایت‌ بخشی را به دست آوردیم و تیم کم تجربه ما نایب قهرمان شد، البته نتیجه حاصله از این بابت ارزشمند است که به دلیل پایبندی بر مسابقات انتخابی، کشتی‌گیرانی که از دل این رقابت‌ها راهی رقابت‌های جهانی شدند، توانستند نتایج قابل قبولی را به دست آوردند.

او ادامه‌ داد: البته شاید اگر کمی بی‌تجربگی فرنگی‌کاران جوان اعزامی به این مسابقات نبود می‌توانستیم به جای مدال برنز به مدال طلا برسیم، اما قطعا در آینده‌ای نزدیک این امر نیز محقق می‌شود.

خادم تصریح کرد: در این بین موفقیت فرنگی کاران و مدال آورانی هم‌چون عبدولی، نوری و گرایی  پشت حواشی کشتی آزاد، این گونه که شایسته بود، دیده نشد. از مردم عزیز می‌خواهم دلاوری این قهرمانان در مسابقات جهانی فرانسه را فراموش نکنند.

رییس فدراسیون کشتی در مورد عملکرد تیم ملی کشتی آزاد، گفت‌: در این رقابت‌ها چهار نفر از کشتی‌گیران‌مان برای اولین‌بار راهی رقابت‌های جهانی می‌شدند اما ما چند کشتی‌گیر با تجربه نیز داشتیم که مأموریت‌شان را به خوبی انجام ندادند. در کنار آن کادر فنی هم نتوانست مدیریت کوچینگ را به خوبی انجام دهد و ما شانس کسب سه مدال در این وزن‌ها را داشتیم که تنها طلای قهرمان خوب‌مان حسن یزدانی حاصل شد و دو مدال دیگر از دست رفت.

خادم تصریح کرد: پس از رقابت‌های جهانی بلافاصله شورای فنی جلسه گذاشت و ارزیابی خود را اعلام کرد، اما طبیعتا چون دو هفته دیگر باید در رقابت‌های داخل سالن آسیا در ترکمنستان شرکت می‌کردیم و کشتی‌گیران نیز نیاز به یک فضای آرام برای حضور در این رقابت‌ها را داشتند، تصمیم بر آن شد که پس از این مسابقات تصمیمات نهایی در خصوص کادر فنی اتخاذ شود.

وی تاکید کرد: البته مردم ما می‌دانند در عین حالی که کادر فنی و کشتی‌گیران نتوانستند مأموریت خود را به خوبی انجام دهند، اما این واقعیت کشتی آزاد ما نیست. قطعا در آینده‌ای نزدیک،  تیم‌ ‌ملی کشتی آزاد محکم‌تر از قبل، باز خواهد گشت.

خادم در مورد برخی آزادکاران حاضر در رقابت‌های جهانی، خاطرنشان کرد: مطمئنا ترمیمی را در مورد برخی از نفرات که استعداد و توانایی روانی و فنی لازم را برای حضور در مسابقات جهانی و بین‌المللی ندارند در تیم‌ ‌ملی انجام خواهیم داد و از جوانانی که از دل انتخابی بیرون آمده‌اند برای کسب موفقیت‌های آتی استفاده خواهد شد. با کمک خدا و برنامه‌ریزی لازم، به‌زودی جای خالی نفرات باتجربه و پرافتخار ما پر خواهد شد.

رییس فدراسیون کشتی اظهار کرد: حدود پنج سال است که تلاش می‌کنیم انتخابی تیم ملی را به‌عنوان مبنای پوشیدن پیراهن تیم‌ ‌ملی قرار بدهیم، و امسال با تمرکز بالا روی این امر حدود نود درصد از نفرات از دل این رقابت‌ها انتخاب شدند، اما بعضا نفراتی که در این مسابقات اول شدند، روحیه و شرایط حضور برای میدان‌های جهانی را ندارند و به زبان ساده در رقابت‌های داخلی عملکرد خوبی دارند، اما در مصاف با حریفان خارجی نتایج مطلوبی را به دست نمی‌آورند. اما در این میان نفراتی نیز هستند که در جنگ با رقیبان خارجی روحیه مضاعفی می‌گیرند و دچار ترس و کم کاری نمی‌شوند. باید فرصت و زمان داد تا نفرات موجود به نوعی سرند شوند تا تیم‌ ‌ملی شاکله اصلی خود را پیدا کند.

او در پایان خاطرنشان کرد: جا دارد بار دیگر از تمامی مردم عزیز تشکر کنم، قطعا اگر در این چند ساله کشتی ایران توانسته حرکت رو به جلویی داشته و به راه خود ادامه دهد، با حمایت و محبت مردم به‌عنوان حامیان اصلی خود بوده است و اگر فدراسیون این حجم سنگین فعالیت را اداره می‌کند با اتکاء به حمایت و محبت این مردم کشتی دوست بوده است. ما قدردان عشق و محبت مردم به ورزش ملی کشورشان هستیم.

برچسب ها: رسول خادم
نام:
ایمیل:
* نظر: