آخرین اخبار از ورزش ایران و جهان را در سایت www.kayhanvarzeshi.ir بخوانید
      
PDF نسخه کامل مجله
سه‌شنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۸ - August 20 2019
کد خبر: ۴۲۱۳۰
تاریخ انتشار: ۱۶ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۷
یک گروه فرانسه وابسته به (ILWR) از مسئولان برگزاری المپیک و پارالمپیک ۲۰۲۴ پاریس خواست تا مانع حضور ورزشکاران محجبه در این رقابت‌ها شود.
کیهان ورزشی- 

بر مبنای مطلبی که در سایت انجمن جهانی حقوق زنان ILWR منتشر شده، "آنی سوگیر" حذف حجاب ورزشکاران محجبه در رقابت با ورزشکاران دیگر در المپیک ۲۰۲۴ را خواستار شده و این امر را خلاف منشور المپیک دانسته است.

او ادعا کرده که تاکنون کشورهای مسلمان اجازه داشتهاند، ورزشکاران زن خود را از حضور در رشتههای میکس المپیک منع کنند و تنها به این ورزشکاران اجازه دادهاند که در ورزشهای انفرادی حاضر باشند.

انجمن حقوق جهانی زنان در این باره گفته که "زمان زیادی تا المپیک ۲۰۲۴ مانده و فرصت هست تا میزبان و کمیته بینالمللی المپیک به این مساله ورود کنند و تمام اصول منشور المپیک را در این رقابتها اجرایی کنند". 

این انجمن میگوید: "منشور المپیک حضور تمام ورزشکاران در رقابتها آن هم بدون ملاحظات مذهبی را خواستار است. چگونه کمیته بین المللی المپیک چنین نقض آشکار منشور المپیک را قبول کرده است، درحالی که آفریقای جنوبی را در زمان آپارتاید از حضور در این رقابتها منع کرد. مسئولان بازیهای المپیک ۲۰۲۴ باید نشان دهند که در اجرای اصول منشور المپیک پافشاری دارند".  

در المپیک ریو، ابتهاج محمد به اولین ورزشکار زن محجبه آمریکایی تبدیل شد که در شمشیربازی به مدال دست یافت

برچسب ها: المپیک پاریس
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار