اینستاگرام کیهان ورزشی را به آدرس kayhanvarzeshi.i دنبال کنید      
آخرین اخبار از ورزش ایران و جهان را در سایت www.kayhanvarzeshi.ir بخوانید
      
PDF نسخه کامل مجله
سه‌شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - October 20 2020
کد خبر: ۵۹۲۳۲
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۶
سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی گفت: من در خصوص صباح صحبت نمی‌کنم چون ایرانی نیست.
کیهان ورزشی- 

به نقل از فارس، محمد بنا در خصوص سطح برگزاری لیگ برتر کشتی اظهار داشت: مسابقات خوبی بود. گروه ب نسبت به گروه الف خیلی بهتر بود و رقابت‌ها نزدیک‌تر. مسابقه صبای کردستان با دانشگاه آزاد و صبا با ایران مال کشتی‌های خوبی بودند. 

وی افزود: قم از کشتی‌گیران بومی خودش استفاده کرده بود. با اینکه بازنده مسابقه شد ولی خیلی خوب کشتی گرفتند و لذت بخش بود. 

بنا در رابطه با شرایط بدنی کشتی‌گیران عنوان کرد: طبیعی است شرایط خوب نباشد. اینکه نزدیک به هشت ماه است کشتی‌گیران نهایت کارهایی که کردند بدنسازی و دوومیدانی است. در زمان خودش هم لیگ برگزار می‌شد، نیاز به آمادگی مطلق نبود. آمادگی در سطح بالا برای مسابقات جهانی و المپیک است. ضعف‌هایی وجود داشت که آن هم به خاطر کرونا بود. 

سرمربی تیم ملی در رابطه با شروع تمرینات تیم ملی کشتی فرنگی خاطر نشان کرد: یک لیست بیست و هشت نفره بعد از لیگ برتر اعلام می‌شود که از شنبه و بعد از قرنطینه بیست و چهار ساعته، تمرینات را شروع می‌کنیم. 

وی تصریح کرد: چون مسابقاتی نداشتیم، ملاک و معیار بر مبنای جام تختی شیراز گذاشته شده است. از مسابقات آسیایی هند و قزاقستان نیز نفراتی دعوت شده‌اند. 

بنا در مورد چرخه انتخابی و اینکه آیا این نفرات با این چرخه انتخاب شده‌اند، عنوان کرد: نمی‌دانم چرا چند روز است بحث در مورد چرخه می‌شود؟ اصلاً کسی چرخه را مطالعه نکرده است. باید یک پروسه شش ماهه از مسابقات باشد، از جمله قهرمانی کشور تختی و ... تا کشتی گیران امتیازات لازم را کسب کنند. الان شرایط استثنایی پیش آمده است. وقتی می‌گویند از آذر مسابقه جهانی داریم، نمی‌شود چرخه را برگزار کرد. شاید مثل کشتی آزاد بشود در بعضی اوزان چند نفر را به تیم ملی دعوت کرد و انتخابی برگزار کرد. 

وی افزود: ما می‌خواهیم اردو را برگزار کنیم. شاید اگر در بعضی اوزان گرهی داشته باشیم،‌ در همان اردو مسئله را حل کنیم.  

بنا در رابطه با مسابقات جهانی تأکید کرد: ‌شرایط برای همه مساوی است و هشت ماه است همه دنیا درگیر کرونا هستند. باید ببینیم چه کشورهایی شرکت می‌کنند. فکر می‌کنم سطح مسابقات مثل سالهای قبل نباشد. 

سرمربی تیم ملی در رابطه با رقیب‌های ایران در مسابقات جهانی تأکید کرد: واقعاً مشخص نیست چه کشورهایی شرکت می‌کنند. شاید از 10 رنکینگ اول، سه یا چهار کشور حضور نداشته باشند. همیشه روحیه در کشتی فرنگی حرف اول را می‌زند ولی آذربایجان، ترکیه، ارمنستان و مجارستان هم تیمی‌های خوبی هستند. 

بنا در مورد حضور صباح شریعتی در لیگ کشتی خاطرنشان کرد: من در خصوص او صحبت نمی‌کنم. صباح ایرانی نیست و در این رابطه حرفی ندارم. 

برچسب ها: محمد بنا ، کشتی
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار