حلول ماه مبارک رمضان را تبریک می گوییم      اینستاگرام کیهان ورزشی را به آدرس kayhanvarzeshi.ir دنبال کنید      
آخرین اخبار از ورزش ایران و جهان را در سایت www.kayhanvarzeshi.ir بخوانید
      
PDF نسخه کامل مجله
دوشنبه ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۰ - May 10 2021
کد خبر: ۶۱۹۵۸
تاریخ انتشار: ۰۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۳
رییس کمیته ملی المپیک گفت: ما روزانه با کمیته بین المللی المپیک و کمیته برگزاری بازی ها در ارتباط هستیم و المپیک برگزار می شود.
کیهان ورزشی-

رضا صالحی امیری در مورد ابهام در برگزاری المپیم توکیو گفت: متاسفانه فضای رسانه ای با فضایی که ما در آن قرار داریم متفاوت است. ما روزانه با IOC و کمیته برگزاری بازی ها در ارتباط هستیم تا روز پنج شنبه مجموعه ارتباطات ما حاکی از برگزاری المپیک است. خبری که یکی از رسانه ها زده بود هم ژاپن و هم IOC تکذیب کردند.

او ادامه داد: جلسه‌ای هم با سفیر ژاپن در ایران داشتم و او از قول دولت ژاپن اعلام کرد که رویداد المپیک حتما برگزار می شود. کمیته بین المللی المپیک نیز مصمم به برگزاری المپیک است. از سال گذشته سه  فرضیه مطرح شد. اول اینکه وضعیت قرمز باشد و دو هفته ورزشکاران قرنطینه شوند و المپیک بدون تماشاگر باشد. دوم، اگر وضعیت زرد و نارنجی باشد حضور تماشاگران محدود باشد. فرضیه سوم نیز این است که وضعیت سفید باشد و انجام واکسیناسیون توسط IOC انجام شود و حضور بدون دغدغه قهرمانان و تماشاگران را شاهد باشیم. الان در وضعیت سوم هستیم و همه در حال گرفتن واکسن هستند. IOC هم متعهد شده که ورزشکاران 206 کشور واکسن را خواهد رساند.

صالحی‌امیری در مورد ورود کمیته ملی المپیک به انتخابات فدراسیون فوتبال گفت: همان طور که وزیر ورزش عنوان کرده، سیاست ما با وزارت ورزش همسان است و کمیته ملی المپیک هیچ گونه مداخله ای در فرایند انتخابات فوتبال نداشته و نخواهد داشت. فوتبال بخشی از زندگی اجتماعی مردم شده است و باید شفاف سازی  را در خود ایجاد کند تا هیچ گونه ابهام  و ذهنیتی ایجاد نکند. انتخابات بدون رقابت بی معنی است و شفاف سازی و برگزاری انتخابات بدون کمترین حاشیه و شائبه مورد انتظار همه است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار