اینستاگرام کیهان ورزشی را به آدرس kayhanvarzeshi.ir دنبال کنید      
آخرین اخبار از ورزش ایران و جهان را در سایت www.kayhanvarzeshi.ir بخوانید
      
PDF نسخه کامل مجله
پنجشنبه ۰۳ تير ۱۴۰۰ - June 24 2021
کد خبر: ۶۲۳۳۹
تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۳
مهدی علی‌نژاد معاون وزیر ورزش و جوانان اعلام کرد، فرآیند خصوصی‌سازی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس در حال انجام است.
کیهان ورزشی-

مهدی علی‌نژاد معاون وزیر ورزش و جوانان در برنامه «کادر فنی» اظهار داشت: از سال 2010 اتفاقات خوبی برای ایران در بازی‌های آسیایی و المپیک رخ داد. تحلیل من در این مدت مثبت است. ما در المپیک جوانان رتبه هفتم را به دست آوردیم. ما در رده‌های سنی پایه توانستیم موفقیت‌های خوبی به دست آوریم.

وی ادامه داد: ورزش قهرمانی مؤلفه‌های زیادی برای موفقیت دارد. ما 300 کرسی بین‌المللی داریم. البته تأثیر این کرسی‌ها مهم است. در جایی که قانون می‌نویسند،‌ کمیته‌‌های فنی در فدارسیون‌های جهانی تأثیر زیادی دارند. در جودو ما یک تغییر قانون داشتیم که باعث شد اُفت زیادی کنیم. اگر ما می‌توانستیم جلوی آن قانون را بگیریم، اتفاقات بهتری در جودو می‌افتاد. در کشتی هم چنین اتفاقی افتاده است. ما توانستیم چند کرسی خوب بگیریم، اما کار را به گونه‌ای جلو بردیم که چند فدراسیون کرسی‌های خوبی در حوزه بین‌الملل بگیرند.

علی‌نژاد خاطر نشان کرد:‌ تحریم‌های ظالمانه‌ای که توسط آمریکا برای ما ایجاد شد، باعث شد مبادلات بانکی تحت تأثیر قرار بگیرد. در راستای همین تحریم‌ها علی‌رغم اینکه فیفا و AFC می‌‌خواهند پول ما را بدهند، اما مبادلات بانکی این اجازه را به ما نداده است. در ابتدای سال 99 شرایط برای ما مقداری بهتر شده و قرار است فیفا مطالبات ما را بدهد، اما هنوز در AFC این مسئله صورت نگرفته است. امیدوارم با رفتن ترامپ شرایط به گونه‌ای باشد که بتوانیم راحت‌تر کارهای بانکی را انجام دهیم.

معاون وزیر ورزش و جوانان در مورد مسئله خصوصی‌سازی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس گفت:‌ مشکلات زیادی درباره زیرساخت خصوصی‌سازی این دو باشگاه وجود داشت. قریب به یک سال و نیم است که می‌خواهیم کارهای زیرساختی را انجام دهیم و با اقدامات متعددی که انجام شد، دو ورزشگاه برای هر دو باشگاه استقلال و پرسپولیس در نظر گرفته شده است.

وی در ادامه اضافه کرد: 710  میلیارد تومان سرمایه باشگاه استقلال است و این ارزش‌گذاری در حال به روز رسانی است. هفته پیش جلسه معارفه را داشتند. پرسپولیس به لحاظ سال مالی یک ماه از استقلال جلوتر است. امیدواریم که بتوانیم در سریع‌ترین حالت ممکن عرضه اولیه دو باشگاه استقلال و پرسپولیس را ارائه دهیم. ما در حال حاضر یک ریالی هم نمی‌توانیم هزینه کنیم، چون هزینه‌کرد برای ورزش‌ حرفه‌ای ممنوع است. ما صد درصد سهام را می‌خواهیم واگذار کنیم و قرار است تا پایان دولت فعلی این مسئله صورت بگیرد، اما اگر این فرآیند در این دولت انجام نشد، باید دولت بعدی این کار را انجام دهد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار