اینستاگرام کیهان ورزشی را به آدرس kayhanvarzeshi.ir دنبال کنید      
آخرین اخبار از ورزش ایران و جهان را در سایت www.kayhanvarzeshi.ir بخوانید
      
PDF نسخه کامل مجله
سه‌شنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ - August 03 2021
کد خبر: ۶۳۹۱۱
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۹:۳۷
تیم ملی کشتی فرنگی ایران در پایان روز اول مسابقات قهرمانی آسیا به سه مدال طلا، یک نقره و یک برنز دست پیدا کرد.
کیهان ورزشی-

مسابقات روز نخست کشتی فرنگی قهرمانی آسیا از صبح امروز (24 فروردین) در آلماتی قزاقستان به انجام رسید و نمایندگان کشورمان موفق به کسب 3 مدال طلا توسط پزمان پشتام، ناصر علیزاده و علی‌اکبر یوسفی شدند و میثم دلیخانی و پویا دادمرز نیز به ترتیب به مدال نقره و برنز رسیدند.

در وزن 55 کیلوگرم، پویا دادمرز در دیدار نخست با توجه به سر وزن نرسیدن جین هیوک کیم از کره جنوبی به پیروزی رسید. وی در دور دوم با نتیجه 8 بر صفر داواباندی مونخ اردن از مغولستان را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت.

دادمرز در این مرحله مقابل الهام بهرام‌اف قهرمان آسیا از ازبکستان با نتیجه 3 بر یک مغلوب و راهی دیدار رده بندی شد. حریف وی در این دیدار اسلام جان عزیزاف از تاجیکستان را با نتیجه 9 بر صفر شکست داد و صاحب مدال برنز شد.

میثم دلیخانی در وزن 63 کیلوگرم، ابتدا در دور اول با نتیجه 5 بر صفر اورماتبک آماتوف از قرقیزستان را مغلوب کرد. وی در دور بعد با نتیجه 9 بر 7 المورات تاسمرادوف دارنده مدال نقره و برنز جهان و برنز المپیک از ازبکستان را از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد.

وی در این مرحله با نتیجه 8 بر 5 از سد هان جائه چانگ از کره جنوبی گذشت و راهی دیدار فینال شد. دلیخانی در دیدار نهایی مقابل سلطان آسیتولی از قزاقستان با نتیجه 8 بر 3 و ضربه فنی مغلوب شد و به مدال نقره رسید.

پژمان پشتام در وزن 77 کیلوگرم، در دور اول با نتیجه 9 بر صفر کایراتبک توگولبایف از قرقیزستان را مغلوب کرد. وی با توجه به حضور نیافتن کشتی‌گیران عراقی و فلسطینی به پیروزی دست یافت و راهی مرحله نیمه نهایی شد و در این مرحله با نتیجه 7 بر 7 مقابل سینگ گورپریت دارنده مدال نقره آسیا از هند به برتری دست یافت و راهی دیدار فینال شد.

پشتام در دیدار نهایی مقابل  دالر رضازاده از تاجیکستان روی تشک حاضر نشد و به مدال طلا رسید.

در وزن 87 کیلوگرم، ناصر علیزاده پس از استراحت در دور اول در دور دوم مقابل نورسلطان تورسینوف قهرمان آسیا از قزاقستان با نتیجه 3 بر یک به پیروزی دست یافت. وی در کشتی بعد و در مرحله نیمه نهایی نیز با نتیجه 10 بر 4 از سد رستم آساکولوف دارنده مدال نقره و برنز جهان از ازبکستان گذشت و به دیدار فینال راه یافت.

علیزاده در این دیدار با نتیجه 3 بر یک مقابل آتابک عزیزبیکوف از قرقیزستان به پیروزی رسید و به مدال طلا دست یافت.

علی اکبر یوسفی نماینده در وزن 130 کیلوگرم کشتی فرنگی ایران نیز در دور نخست با نتیجه 9 بر یک مورات رامانوف از قرقیزستان را شکست داد. وی در دور دوم و در مرحله نیمه نهایی با نتیجه 14 بر 5 سهراب فاتویف از ازبکستان را شکست داد و به دیدار فینال راه یافت.

حریف یوسفی در این دیدار علیمخان سیزدیکوف از قزاقستان را با نتیجه 5 بر 1 از پیش رو برداشت و صاحب مدال طلا شد.
برچسب ها: کشتی فرنگی
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار