اینستاگرام کیهان ورزشی را به آدرس kayhanvarzeshi.ir دنبال کنید      
آخرین اخبار از ورزش ایران و جهان را در سایت www.kayhanvarzeshi.ir بخوانید
      
PDF نسخه کامل مجله
يکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ - June 13 2021
کد خبر: ۶۴۵۳۸
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۱۵ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۲۲:۰۷
برپایی مراسم شب نشینی توسط فدراسیون فوتبال
کیهان ورزشی-

متاسفانه انحرافات ، سوءاستفاده ها وباندبازی ها در برخی رسانه ها نه تنها شکل گرفته بلکه ریشه دوانده که اصلی ترین دلیلش فقدان نظارت بر وضعیت کلی ورزش و رسانه و عوامل دست اندرکار آن بوده است.
در روزهایی که اهالی فوتبال تصور می کردند مدیران فدراسیون در حال رایزنی فشرده برای لغو حکم کنفدراسیون فوتبال آسیا بابت میزبانی بحرین از بازیهای تیم ملی هستند، اقایان بساط افطاری را برای تعدادی از سردبیران ورزشی پهن کرده بودند و با ارایه کارت هدیه های چند میلیونی در تلاش برای همراه کردن انها با رییس فدراسیون فوتبال بودند!
این اتفاق در شرایطی رخ داده که همین مدیران پس از پیروزی در انتخابات مدعی شده بودند که با نگاهی نو به دنبال توسعه هستند، ولی گویا منظور از "نگاه نو" همین کارت هدیه های چند میلیونی بود که از بودجه فوتبال به برخی سردبیران ورزشی پرداخت شد
فوتبال ایران هزار و یک مشکل دارد، از شرایط دشوار تیم ملی در مسابقات مقدماتی جام جهانی 2022 گرفته تا پرونده بدهی چند میلیاردی به مارک ویلموتس. آن وقت مدیران فدراسیون به جای آنکه دنبال برنامه ریزی و تلاش همه جانبه برای حل مشکلات باشند، دنبال بستن دهان برخی رسانه ها با باج های چند میلیونی هستند.
پس از رسانه ای شدن این اتفاق ، شریفی مدیر روابط عمومی فدراسیون اعلام کرد که میزبان جلسه مورد نظر فدراسیون فوتبال نبوده است و ...
وی بدون اعلام مبالغ پرداختی به برخی سردبیران اعلام داشت که رقم آن 10 میلیون تومان نبود!
آقای عزیزی خادم گویا فراموش کرده اند که همین چند هفته قبل در بیانیه ای از کسری ها، بدهی ها و قراردادهایی گفت که همچون زنجیر به پای فوتبال ایران بسته شده اند. او همچنین یاد آور شد که با هدف خدمت به فوتبال ایران در فضای شفاف وارد شده اما آواری از مشکلات متنوع و متعدد بر سرش ریخته است. با تمام این تفاسیر عزیزی خادم در کمتر از چند ماه هنرش را نشان داد و توانست از زیر تمام آوارها چند میلیون پول بیرون بکشد و به عنوان حق السکوت به تعدادی از سردبیران ورزشی بدهد!
این گونه رفتارها نشان می دهد تمام حرف های گذشته آقایان چیزی جز شعار نبوده، ولی گویا آنها فراموش کرده اند که  اگر قرار بود این کارها جواب دهد، دو دهه قبل جواب می داد که رییس اسبق فدراسیون فوتبال که اتفاقا کارکشته تر و مدعی تر از مسئولان فعلی فدراسیون فوتبال بود، مشاوران 400 هزار تومانی دور خودش جمع کرده بود ولی نتوانست کاری از پیش ببرد.
...در کنار انتقاد از رفتار عجیب مسئولان فدراسیون فوتبال باید به نقش مخرب برخی رسانه ها نیز اشاره داشت که متاسفانه گرفتار افراد و باندهای فاسد شده اند.
افرادی که همسو با بدخواهان اجنبی، اجازه نمی دهند ورزش مملکت سروسامان بگیرد و بر مسیر پیشرفت قرار گیرد. برخی از آنها با ظاهر سازی، گاه با قیافه و شعارهای ظاهرالصلاح و حتی نفوذ در رسانه هایی که دغدغه مردم و انقلاب را دارند، یکسره در تلاش برای پر کردن جیب و آخور خودشان هستند و به تنها چیزی که فکر نمی کنند مصالح ورزش است.
این جماعت در ابتدای فعالیت عزیزی خادم و در روزهایی که او واقعا صحبت هایی خوبی نیز مطرح می کرد، چنان به وی حمله ور شدند که گویی عزیزی خادم مسبب تمام مشکلات فوتبال است. اثر آن حملات حالا خودش را نشان می دهد، رئیس فدراسیون مجبور به عقب نشینی شده و از سوی دیگر افراد و باندهای فاسد به خواسته خود رسیده اند. اگر به "آرشیو" این رسانه ها مراجعه و تفاوت مصاحبه ها و گزارش منتشر شده در یک هفته اخیر با هفته های گذشته مشاهده شود، خیلی از مسایل روشن می گردد
البته همین رسانه ها در قبال ناکامی مفتضحانه فدراسیون وزنه برداری در مسابقات قهرمانی آسیا نیز سکوت اختیار کردند و حتی یک خبر، مصاحبه یا گزارش در نقد عملکرد مدیران این فدراسیون منتشر نکردند!
متاسفانه ورزش ما سالها به حال خودش رها بوده و بر کار و بار آن نظارتی دقیق و جدی وجود نداشته و به همین دلیل نوعی " خودکامگی" و " هرکی به هرکی" بر تاروپود آن حاکم بوده است. رسانه های ورزشی همین وضعیت را داشته و دارند. متاسفانه انحرافات ،  سوءاستفاده ها وباندبازی ها در برخی رسانه ها نه تنها شکل گرفته بلکه ریشه دوانده که اصلی ترین دلیلش فقدان نظارت بر وضعیت کلی ورزش و رسانه و عوامل دست اندرکار آن بوده است.
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
گودرزی
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۵
0
0
عزیزی خادم یکی مثل کفاشیان و تاج است و آمده کیسه خودش و خبرنگاران هزار تومنی دیروز و امروز پر از کارت هدیه و دلار نماید.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار