اینستاگرام کیهان ورزشی را به آدرس kayhanvarzeshi.ir دنبال کنید      
آخرین اخبار از ورزش ایران و جهان را در سایت www.kayhanvarzeshi.ir بخوانید
      
PDF نسخه کامل مجله
سه‌شنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ - August 03 2021
کد خبر: ۶۵۴۹۵
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۲:۰۲
کاتاروی کشورمان با سه شکست در مرحله نهایی مسابقات کاتای گزینشی المپیک در پاریس فرصت کسب سهمیه را از دست داد.
کیهان ورزشی-
روز دوم از مسابقات کاراته گزینشی المپیک توکیو از صبح امروز(شنبه- 22 خردادماه) در پاریس آغاز شد و ابوالفضل شهرجردی کاتاروی کشورمان با سه شکست در مرحله نهایی از دستیابی به سهمیه المپیک بازماند.

شهرجردی در مرحله نهایی مسابقات  که با حضور 4 کاتارو به صورت دوره‌ای برگزار می‌شد، ابتدا به مصاف آریل تورس گوتیرز از آمریکا رفت و با امتیاز 24.98 بر 24.66 مقابل حریف خود شکست خورد و در ادامه نیز با امتیاز 25.98 بر 25.26 مقابل هیچون پارک از کره‌جنوبی مغلوب شد.

کاتاروی کشورمان در سومین دیدار نیز با امتیاز 25.62 بر 24.28 مقابل یی‌تا وانگ از چین‌تایپه شکست خورد تا با قرار گرفتن در جایگاه چهارم از کسب سهمیه المپیک توکیو بازماند.کاتاروهای آمریکا، چین تایپه و کره‌جنوبی با کسب جایگاه‌های اول تا سوم موفق به کسب سهمیه المپیک شدند.

شهرجردی برای حضور در مرحله نهایی دوره‌ای مسابقات در مسابقات امروز، ابتدا در دور اول و در گروه یک به رقابت با رقبایی از کشورهای فرانسه، روسیه، پرو، رومانی، السالوادور، ترینیداد و توباگو پرداخت و با کسب امتیاز 24.88 به عنوان صدرنشین به دور دوم صعود کرد.

کاتاروی کشورمان در دور دوم مسابقات نیز با کسب امتیاز 24.66 بالاتر از  کاتاروهایی از مصر، روسیه، فیلیپین، فرانسه، اسلواکی، استرالیا و پرو به عنوان نفر نخست به دور سوم راه یافت.

او در این مرحله نیز به رقابت با 7 کاتارو از کشورهای کره‌جنوبی، کلمبیا، مصر، آلمان، فیلیپین، کویت و روسیه پرداخت و در نهایت با کسب امتیاز 25.80 پس از کاتاروی کره‌جنوبی به مرحله نیمه‌نهایی رسید.

تیم ملی کاراته ایران با چهار ورزشکار در مسابقات گزینشی المپیک در پاریس شرکت کرد، اما فاطمه صادقی و ابوالفضل شهرجردی در کاتا و امیر مهدی‌زاده و رزیتا علیپور در کومیته با ناکامی در این رقابت‌ها، فرصت کسب سهمیه المپیک را از دست دادند.

با پایان مسابقات گزینشی المپیک در پاریس، پرونده مسابقات کسب سهمیه برای کاراته ایران با کسب 4 سهمیه توسط بهمن عسگری، سجاد گنج‌زاده، حمیده عباسعلی و سارا بهمنیار بسته شد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار