اینستاگرام کیهان ورزشی را به آدرس kayhanvarzeshi.ir دنبال کنید      
PDF نسخه کامل مجله
سه‌شنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ - May 17 2022
کد خبر: ۷۰۵۶۷
تاریخ انتشار: ۰۲ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۷
مدیر تیم‌های ملی کشتی آزاد کشورمان گفت: با خاطیان مسابقات قهرمانی کشور برخورد خواهد شد.
کیهان ورزشی- 

به نقل از فارس، محسن کاوه در خصوص مسابقات کشتی آزاد قهرمانی کشور و حاشیه های پیش آمده، عنوان کرد: به جز مدال آوران نروژ و المپیک بقیه پتانسیل کشور در این مسابقات حضور داشتند. مسابقات کشتی آزاد کیفیت بسیار خوبی داشت و در کنار آن جوانانی بودند که خودشان را نشان دادند. وقتی مسابقاتی به این شکل سنگین باشد حوادثی هم دارد؛ برخی موضوع داوری را مطرح کردند اما من اعتقاد دارم داور هم مانند هر انسان دیگری مانند سرمربی و کشتی‌گیر اشتباه می‌کند.

مدیر تیم های ملی کشتی آزاد ادامه داد: موردی بود که در فدراسیون بررسی شد‌. ۸ نفر از داوران در کمیسیون به صورت مجزا فیلم را بررسی کردند و رای داده شده تایید شد. در کشتی امیرمحمد یزدانی و قهرمانی هم اتفاقاتی رخ داد که سرپرست فدراسیون در این مسابقات نامزد تا با خاطیان برخورد شود. در چند کشتی مسائلی مطرح شد اما نظر ما این است که اشتباهاتی که وجود داشته باید عاقلانه حل شود نه به شکل دافعه. ما هم این اتفاقات را تایید نمی‌کنیم.

وی افزود: اگر چنین حرکاتی از سوی کشتی گیر و مربی در مجامع بین‌المللی باشد برخورد سنگین می‌شود. در داخل هم باید به آنها آموزش دهیم چرا که در مسابقات بیرون از کشور اگر این اتفاقات رخ دهد ممکن است از نظر تیمی ضرر کنیم. کمیته انضباطی تشکیل خواهد شد و با کسانی که دخیل بودند برخورد می‌شود.

کاوه در ادامه صحبت‌هایش در مورد اینکه با انتشار لیست آمریکا و عدم حضور تیلور، برخی انتقاد کردند یزدانی باید این سفر را برود تا با یک کشتی‌گیر سطح پایین مسابقه دهد، تصریح کرد: این موضوع ارتباط بین فدراسیون‌هاست. از ایران دعوت شده و فدراسیون ما هم قبول کرده است تا این مبارزه دوستانه برگزار شود. این شروع کار است و می‌تواند برای کشتی ما مثمرثمر باشد. ما فقط حسن یزدانی را نداریم؛ مثلا اگر نخودی با باروز کشتی بگیرد برای چه کسی خوب است؟ یا گلیج با اسنایدر مبارزه کند به نفع چه کسی است؟ دوستان بدانند در کنار اینها ما چند اعزام دیگر برای جوانان داریم. برخی به چیزهایی اشاره می‌کنند که اطلاعاتی در مورد آن ندارند.

مدیر تیم‌های ملی کشتی آزاد همچنین درباره نفرات اعزامی به آمریکا، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه گرفتن ویزای آمریکا پروسه خاصی دارد و زمان بر است ما نمی‌توانستیم بعد از مسابقات قهرمانی کشور برای ویزا اقدام کنیم به همین دلیل در برخی اوزان چند اسم دادیم تا بعد از قهرمانی کشور کادر تصمیم گیری کند. البته هنوز ویزای کشتی‌گیران نیامده است.

وی همچنین درباره برنامه‌های آینده کشتی، عنوان کرد: تیم بزرگسالان مسابقات جهانی و بازی‌های آسیایی را سال آینده پیش رو دارد که باید تدارک اصلی برای آنها داشته باشیم. از طرفی جوانان خوبی به کشتی ما می‌آیند که باید برای اردو و مسابقات آنها هم برنامه‌ریزی کنیم.


برچسب ها: محسن کاوه ، کشتی
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار