آخرین اخبار از ورزش ایران و جهان را در سایت www.kayhanvarzeshi.ir بخوانید
      
PDF نسخه کامل مجله
جمعه ۳۰ فروردين ۱۳۹۸ - April 19 2019
کد خبر: ۳۷۶۹۴
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۹:۱۶
رئیس فدراسیون فوتبال گفت: من اگر از کروش دفاعی دارم این دفاع را مثل دفاع مقدس می‌دانم چون او با کارش از پول‌،جوانان ایرانی و لیگ ما محافظت می‌کند و ما را به موفقیت می‌رساند.
کیهان ورزشی-

رئیس فدراسیون فوتبال در خصوص ادامه همکاری تیم ملی با کروش و اینکه آیا او موافق این موضوع است یا خیر گفت: من خیلی موافق هستم به خاطر این موضوع چند تا بله می‌گویم! موضوع 2 تا است. اول اینکه کی‌روش سرمربی خودمان است و ما مربی جدیدی نیاورده‌ایم. ما قراردادی از قبل با او داشتیم که دلاری بوده و همان‌ها را ادامه دادیم. اگر اتفاقی از این نظر افتاده برای ما بوده و به یکباره ارز افزایش داشته است. این موضوع خیلی کاری به کی‌روش ندارد چون او روی عددی با ما توافق کرده و همان را می‌گیرد. من اگر از کی‌روش دفاعی دارم این دفاع را مثل دفاع مقدس می‌دانم. ما برای کشورمان باید بهترین تصمیمات را بگیریم. 

وی ادامه کروش پول و وقت ما را به نتیجه می‌رساند. هیچ‌کس عاشق چشم و ابروی کی‌روش نیست ولی او عملکرد ایران را به دوران موفقیت رسانده است.  او لیگ، نیروهای جوان و پولهای ما را  به نقطه اوج و مطلوب می‌رساند. الان من این حرف را می‌زنم فردا یک عده‌ می‌گویند که تاج این حرف را زد و مدعی شد موفقیت تیم ملی از مثلا فلان اتفاق بالاتر است.

مهدی تاج در خصوص آخرین وضعیت کارلوس کروش و اینکه آیا یک مربی ایرانی می‌تواند جانشین او باشد گفت:سوال بسیار سخت است، کی‌روش تا پایان جام ملت‌ها با ما قرارداد دارد. کی‌روش قابلیت بالایی دارد و همه این را می‌دانند. وجهی هم که او از ما می‌گیرد خیلی بالا نیست بر خلاف اینکه خیلی ها می‌گویند او رقم بالایی می‌گیرد.

وی افزود: من از پیشنهاد تیم ملی کره به کروش کاملا خبر دارم، او چون به ایران قول داده بود روی قولش ایستاد. پیشنهادی هم که به او داده شده 4 ساله بود.

تاج در خصوص اینکه چرا تیم ملی ما فقط با  امثال ازبکستان بازی می‌کند و عربستان با تیم های مطرح،گفت: اصلا اینگونه نیست! شما نمی‌دانید تفاوت ما با عربستان چیست؟ صدا و سیما نتوانسته پول فوتبال را بدهد چون می‌گوید نداریم! کشور در حال مدیریت در همه بخش‌ها است، اگر شما سوال می‌کنید که عربستان با تیم های بزرگ بازی می‌کند به خاطر این است که آنها 20 برابر ما بودجه دارند. اگر آنها با برزیل بازی می‌کنند حتما پولش را دارند چون سرمربی آنها خواسته است. در دور قبل ما یک دوره با ازبکستان بازی کردیم و خیلی بهتر از عربستان هم در جام جهانی نتیجه گرفتیم.

وی ادامه داد: همیشه یکسری حرفها به من می‌زنند که شما می‌دانید عربستان با چه تیم‌هایی بازی کرده؟ من اینها را شنیده‌ام، ما با کی‌روش به جمع بندی رسیدیم که ازبکستان، لیتوانی و ترکیه و الجزایر را انتخاب کردیم که با آنها بازی کنیم ولی با برزیل، انگلستان و آرژانتین بازی نکردیم چون پولش را نداشتیم. الان هم با همان دست فرمان جلو می‌رویم. اینکه مردم بگویند عربستان با چه تیم‌هایی بازی کرده را قبول ندارم، چون آنها نتیجه‌اش را در عربستان دیده‌اند. ما در صدر آسیا هستیم و بالاتر از استرالیا و عربستان و... قرار گرفته‌ایم.

رئیس فدراسیون فوتبال در خصوص اینکه با این مشکلات نمی‌شود گفت فدراسیون ایران 5 ستاره است گفت: من باید به درک شما شک کنم! مردم ایران به کشورشان می‌بالند که با کمترین امکانات در بهترین رتبه آسیا ایستاده‌ایم. اگر ما در رده‌های پایین بودیم شما چه می‌کردید؟ ما در فوتسال سوم دنیا هستیم و در فوتبال ساحلی هم در سوم دنیا هستیم، چه چیز ایران و چه بخشی در آسیا اول است؟ فوتبال ایران در آسیا اول است و موجب غرور کشور شده است.امکانات کم داشتن عیب نیست. اینکه عربستان خیلی بیشتر از ما پول داشته باشد عیب نیست. ما عدد و رقم محدودی داریم چون منابع مالی ما محدود است. 70 درصد پول ما مربوط به صدا و سیما است و نمی‌توانیم این پول را بگیریم. ما به دنبال بخش صدا و سیما و حقوق فوتبال هستیم ولی آیا اینکه ما بودجه محدود داریم عیب نیست.

تاج تاکید کرد: اگر رهبر معظم انقلاب اقتصاد مقاومتی را اشاره کرد یعنی همین. ما با همین ازبکستان و ترکیه و الجزایر که ارزان و دم دست بودند بازی کردیم چون آن‌ها دم دست و قابل تائید کی‌روش بودند. ما برزیل هم مذاکره کردیم و آنها هم هنوز اوکی نهایی را نداده‌اند و گفتند که بعد از جام ملت‌ها برنامه ریزی می‌کنیم. کی‌روش مربی است که الان بازی های دوستانه مدل یمن، عراق و .... می‌خواهد که تیمش را با آنها بسنجد.

وی در خصوص مشکلات پیراهن تیم ملی گفت: ما باید تیم ملی نوجوانان بانوان را به بازی های آسیایی می‌فرستادیم. ما باید در فوتبال هم در بانوان اول آسیا شویم.روز گذشته در مراسم بدرقه آنها هم گفتم که صرف حضور ما قهرمانی است.باید روزی قهرمان آسیا شویم و ان شاالله به این موضوع هم دست پیدا می‌کنیم.


نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار