مجله کیهان ورزشی ،قدیمی ترین نشریه ورزشی در حال انتشار ایران ، هر هفته شنبه ها منتشر می شود      
کد خبر: ۳۲۷۰۳
تاریخ انتشار: ۰۷ شهريور ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۵
معاون وزیر ورزش و جوانان گفت: نامه وزیر ورزش موضوعی عادی است و زیر سوال بردن زحمات و اقدامات فدراسیون کشتی نیست.
کیهان ورزشی-

 محمدرضا داورزنی در حاشیه مراسم استقبال از تیم ملی والیبال نوجوانان در فرودگاه امام خمینی (ره) درباره این سوال که وزیر ورزش نامه‌ای درباره عملکرد ضعیف کشتی‌گیران آزاد کار به وی زده و اینکه فدراسیون کشتی هم بیانیه‌ای در این باره منتشر کرده است، نظرش در این باره چیست؟ گفت: این طبیعی است که مقام عالی وزارت ورزش حساسیت نسبت به رشته‌های ورزشی مختلف داشته باشند. این به عنوان احساس مسئولیتی است که وزارت خانه در خودش می‌بیند و شخص وزیر که پاسخگوی همه سوالات درباره ورزش کشور هم در مجلس و هم در افکار عمومی است و این اتفاق یک اتفاق عادی است و چیز جدیدی نیست.

وی افزود: البته فدراسیون‌های مختلف درباره عملکردهای خود آسیب شناسی خود را انجام می‌دهند و عملکرد کشتی آزاد در تاریخ این رشته بی‌سابقه بود و این حساسیت را وزارت ورزش و جوانان داشت تا بررسی کند و این موضوع به معنای نادیده گرفتن زحمات و تلاش دوستان در فدراسیون کشتی نیست. مسئولیت ورزش کشور با وزارت ورزش است و پاسخگوی همه اتفاقات وزیر ورزش است و وزیر باید از مسئولیت قانونی خودش استفاده کند و اکثریت رشته‌های ورزشی یک روز، روز خوب دارند و روزی هم روز خوب ندارند، باید بررسی شود در جایی که باید تقویت شود، این کار انجام گیرد و در این باره آسیب‌شناسی شود. در کشتی اتفاقات خوبی رخ داده و در این چند سال خادم و همکارانش زحمات زیادی کشیدند و نامه وزیر به خاطر این است که نگاه جدی‌تری صورت گیرد که آیا نقطه ضعفی در جایی است وزارت ورزش به آن کمک کند. وزارت ورزش کنار همه فدراسیون‌ها است تا فدراسیون‌ها ماموریت‌های خود را به خوبی دنبال کنند و به دنبال این است که فدراسیون‌ها بهتر و زودتر به اهدافی که تعیین کرده‌اند برسند.

داورزنی عنوان کرد: نامه وزیر ورزش و جوانان به دنبال زیر سوال بردن زحمات و اقدامات مثبت فدراسیون کشتی نیست و دقیقا به خاطر این است که انتظارات و دغدغه مردم در این رشته که نکند در المپیک بعدی ما با افت مواجه شویم و حساسیت وزارتخانه به خاطر این است که ما در کنار فدراسیون کشتی قرار داشته باشیم. مدلی که در برخی رسانه‌ها مطرح شد خیلی پسندیده نیست و ما اقدام معمولی انجام دادیم و من قاطعانه می‌‌گویم که به دنبال کمک هستیم تا نقاط ضعفی اگر وجود دارد، برطرف شود.

معاون وزیر ورزش و جوانان در پاسخ به این سوال که ای اف سی به پرسپولیسی‌ها گفته‌ برای دریافت پاداش لیگ قهرمانان آسیا، آن‌ها با چمدان‌ بیایند تا این پاداش را دریافت کنند، گفت: در این باره باید از مدیر عامل پرسپولیس سوال کنید، درخصوص مسائل مربوط به باشگاه‌های فوتبال از مدیران عامل سوال کنید، شان وزارت ورزش نیست که وارد موضوعات داخلی باشگاه‌ها شوند.

نام:
ایمیل:
* نظر: