شماره آینده مجله کیهان ورزشی ، شنبه 24 فروردین ماه 1398 منتشر خواهد شد

      
آخرین اخبار از ورزش ایران و جهان را در سایت www.kayhanvarzeshi.ir بخوانید
      
PDF نسخه کامل مجله
سه‌شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۷ - March 19 2019
کد خبر: ۳۳۷۵۱
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۱
فدراسیون کشتی برای بازپس‌گیری میزبانی جام جهانی کشتی فرنگی دست به کار شد.
کیهان ورزشی-
بعد از کناره‌گیری رسول خادم از ریاست فدراسیون کشتی و همزمانی این موضوع با چالش این فدراسیون با اتحادیه جهانی کشتی بر سر تغییر زمان برگزاری جام جهانی کشتی فرنگی و مخالفت ایران، در نهایت ایران هم از میزبانی جام جهانی فرنگی انصراف داد و هم از حضور در جام جهانی کشتی آزاد.

پیش از این بر اساس تقویم اتحادیه جهانی قرار بود این مسابقات طی روزهای 23 و 24 فروردین ماه به میزبانی اهواز برگزار شود که با مخالفت برخی از کشورهای اروپایی و در رأس آنها روسیه، آنها خواستار تغییر زمان برگزاری مسابقات بدلیل نزدیکی با مسابقات قاره‌ای اروپا شدند که این موضوع با مخالفت جدی فدراسیون ایران مواجه شد.

فدراسیون کشتی کشورمان تاکید داشت که با توجه به برنامه‌های فشرده کشتی در نیمه دوم سال امکان هماهنگی برای میزبانی این رقابت‌ها وجود ندارد، اما همان زمان مسئولان وزارت ورزش و جوانان در کنار کمیته ملی المپیک با نامه‌نگاری با اتحادیه جهانی کشتی و تعهد برای حمایت از این میزبانی از مسئولان فدراسیون خواستند تا زمینه بازپس‌گیری میزبانی به نفع ایران فراهم شود، که همان زمان با مخالفت مجدد نناد لالوویچ، رئیس اتحادیه جهانی به دلیل نا مشخص بودن وضعیت فدراسیون ایران مواجه شدند به طوری‌که حتی این مسابقات از تقویم اتحادیه جهانی حذف شد تا این شائبه مطرح شود که فدراسیون جهانی قید برگزاری این مسابقات را زده است.


اما حالا بعد از مخالفت دوباره مجمع فدراسیون کشتی با استعفای خادم و بازگشت وی به فدراسیون، به نظر می‌رسد تحرکاتی در فدراسیون کشتی برای مذاکره مجدد با اتحادیه جهانی به منظور پذیرش جام جهانی کشتی فرنگی آغاز شده است و به نظر می‌رسد باید شاهد این اتفاق باشیم.

 حمید بنی‌تمیم، نایب رئیس فدراسیون کشتی در این خصوص گفت: طی آخرین اعلام اتحادیه جهانی به ما، می‌توانیم در آینده درباره میزبانی جام جهانی کشتی فرنگی صحبت کنیم. حالا که تکلیف فدراسیون مشخص شده، فرصت هست تا مجددا میزبانی را پس بگیریم. آذرماه زمان برگزاری این رقابت‌ها تعیین شده که می‌توانیم بعد از پشت سر گذاشتن بازی‌های آسیایی و مسابقات جهانی روی آن تمرکز کنیم.

فارس  

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار