آخرین اخبار از ورزش ایران و جهان را در سایت www.kayhanvarzeshi.ir بخوانید
      
PDF نسخه کامل مجله
پنجشنبه ۰۴ بهمن ۱۳۹۷ - January 24 2019
کد خبر: ۳۴۶۳۹
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۲۳:۵۲
سرمربی استقلال پس از صعود تیمش به مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا با تشبیه گل این بازیکن به گل محمد صلاح به تمجید از مهاجم سنگالی تیمش پرداخت.
کیهان ورزشی-
 وینفرد شفر پس از برتری 3 بر یک تیمش مقابل ذوب‌آهن اصفهان در بازی برگشت مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا گفت:  بعد از این بازی من چه چیزی می‌توانم بگویم؟ چیزی که می‌خواهم بگویم، همان است که قبل از بازی، یک ماه پیش، دو ماه پیش زدم. شخصیت تیم من، روحیه تیم من و روح تیمی. من در خیلی باشگاه‌ها کار کرده‌ام، اما چنین چیزی را در هیچ تیمی ندیدم.

وی افزود: متأسفانه دو بازیکن‌مان را از دست دادیم. در جلسه قبل از بازی متوجه قدرت تیم حریف شدم. باید از هواداران‌مان هم تشکر کنم. با داشتن این هواداران سخت است که ببازید، چون آنها به شما قدرت می‌دهند. همینطور از کادر پزشکی‌مان تشکر می‌کنم، چون مشخص نبود که تیام امروز بازی می‌کند یا نه، اما آنها خیلی خوب روز و شب تلاش کردند.

شفر عنوان کرد: درباره تیم ذوب‌آهن هم باید بگویم، آنها خوب بازی کردند و بازی اصلاً راحت نبود. می‌خواهم بگویم همه ما از درون زمین تا روی نیمکت با فکر بازی کردیم و این کار خیلی راحت نیست. ما یک صحنه توپ را بیرون زدیم، اما ذوبی‌ها بازی جوانمردانه را رعایت نکردند و شوت زدند به سمت دروازه ما. منصفانه نبود که آنطور گل بزنند. چه می‌توان گفت؟ اکنون همه خسته هستند و باید بگویم که بازیکنان ما به خانه می‌روند و ملی‌پوشان باید به اردوی تیم ملی بروند، اما من وقت استراحت ندارم و باید برای آینده کار کنم و با باشگاه صحبت خواهم کرد.

سرمربی استقلال در واکنش به این مسئله که شما تیام را به عنوان یک سوپرمن به فوتبال آسیا معرفی کردید، گفت: تیام را می‌گویید؟ من با کامرون قهرمان شدم و در تیم‌های زیادی کار کردم و باید بگویم برای من فقط این کافی نیست که بازیکن خوب بازی کند، بلکه شخصیت تیام هم برای ما خیلی خوب است. همه او را دوست دارند. می‌خواهم به سرمربی سنگال زنگ بزنم تا بگویم جام جهانی بدون تیام، نمی‌شود و اگر این کار را نکند، او یک دیوانه است. گلی که تیام با پای چپ زد، مانند گل محمد صلاح در لیورپول بود که او هم یک بازیکن آفریقایی است. من بازیکنان آفریقایی را خوب می‌شناسم، چون در تیم کامرون بودم. در مقایسه با عملکردی که تیام داشته، سرمایه‌گذاری بسیار کم و اندک بوده است.

شفر ادامه داد: باید در مسیری حرکت کنیم که می‌خواهیم. ما تا به اینجا در مسیری که می‌خواستیم حرکت کردیم و به مرحله بعدی آسیا رسیده‌ایم و اکنون باید ستاره سوم را کسب کنیم. تیام، امید ابراهیمی، وریا، جپاروف و... بازیکنانی هستند که باید بمانند و باشگاه باید شرایط آنها را برای ماندن فراهم کند. ما باید با این بازیکنان به مسیرمان ادامه بدهیم.

شفر در خصوص اینکه اگر قرار باشد به تیام یک نمره جداگانه بدهد و به تیم چه نمره‌ای خواهد داد، گفت: این صحبت درست نیست، چون تیام یک نفره نمی‌تواند بازی کند. هیچ بازیکنی به تنهایی نمی‌تواند بازی کند. تیام گل‌های خود را خیلی خوب زد. ما یک تیم هستیم و یک تیم در زمین تلاش می‌کنیم و شخصیت بزرگی داریم. ما در بازی رفت مقابل ذوب‌آهن هم خوب بازی کردیم و می‌توانستیم برنده شویم، اما گفتم که آنها تیم قدرتمندی هستند. امروز دو تیم از ایران مقابل هم بازی کردند و یک تیم از ایران صعود کرد. چرا این اتفاق برای عربستان یا قطر رخ نداد؟ به نظرم اگر ذوب‌آهن مقابل یک تیم دیگر بازی می‌کرد، اکنون ایران سه نماینده در مرحله بعدی داشت.

سرمربی استقلال با اشاره به عملکرد تیم داوری خاطرنشان کرد: من به تیم داوری که از عمان آمده بود، تبریک می‌گویم. آنها قبلاً مقابل هزار نفر سوت زده بودند، اما امشب مقابل 80 هزار نفر به خوبی سوت زدند.

وی در خصوص صحبت‌های قلعه‌نویی در ارتباط با داوری و متهم کردن استقلال به بازی بحرینی، گفت: ما به اندازه کافی اینجا شاهد داریم. شما همه سرمربی ذوب‌آهن را می‌شناسید و می‌خواهم یک چیز درباره او بگویم. وقت ما کمتر از آن است که بخواهیم به صحبت‌های او پاسخ بدهیم.

سرمربی استقلال در واکنش به این مسئله که تیام با 200 هزار دلار رضایتنامه خود را خواهد گرفت و پیشنهاد خوبی هم از یک تیم عربی دارد، اظهار داشت: من گفته بودم شایعات اینجا زیاد است. در ایران خاویار، فرش، کباب و همه چیز بی نظیر است، اما شایعات هم زیاد است.

شفر در پاسخ به این سؤال که آیا برای فصل آینده برنامه‌ای برای استفاده از تیام خواهد داشت یا نه، گفت: شاید او به یوونتوس و تورین برگردد و یونتوس این بازیکن را از ما پس بگیرد. اینجا شایعات زیاد داریم.

وی در پایان صحبت‌هایش گفت: من درباره سرمایه‌گذاری بازهم می‌خواهم چیزی بگویم. امیدوارم هیئت مدیره باشگاه به مدیرعامل کمک کند. همانطور که گفتم رقم قرارداد بازیکنی مثل تیام نسبت به عملکردش بسیار پایین است و امیدوارم بتوانیم با سرمایه‌گذاری خوب، یکی دو بازیکن خوب دیگر هم به خدمت بگیریم.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار