آخرین اخبار از ورزش ایران و جهان را در سایت www.kayhanvarzeshi.ir بخوانید
      
PDF نسخه کامل مجله
چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷ - December 12 2018
کد خبر: ۴۰۰۸۹
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۳
مرحله اول رقابت‌های انتخابی تیم‌های ملی کشتی فرنگی و آزاد روزهای 5 تا 7 دی ماه در سالن شهدای هفتم تیر تهران برگزار می‌شود.
کیهان ورزشی- 

مرحله اول رقابتهای انتخابی تیمهای ملی کشتی فرنگی و آزاد روزهای 5 تا 7 دی ماه در سالن شهدای هفتم تیر تهران برگزار میشود.

این مسابقات در 3 روز و با 2 کیلوگرم ارفاق برگزار میشود که رقابتهای اوزان 57، 61، 70 و 86 کیلوگرم آزاد و 55، 63 و 77 کیلوگرم فرنگی روز 5 دی ماه، مسابقات اوزان 79، 97 و 125 کیلوگرم آزاد و 60، 67، 82 و 97 کیلوگرم فرنگی روز 6 دی ماه و رقابتهای 65، 74 و 92 کیلوگرم آزاد و 72، 87 و 130 کیلوگرم فرنگی روز جمعه 7 دی ماه و مسابقات هر وزن طی یک روز برگزار میشود.

اسامی نفرات واجد شرایط برای شرکت در این رقابتها که کشتیگیران برتر آن با نظر کادر فنی مجوز حضور در جام بینالمللی تختی را کسب میکنند به شرح زیر است:

کشتی فرنگی:

نفرات مجاز جهت شرکت در مرحله اول رقابتهای انتخابی تیم ملی کشتی فرنگی بزرگسالان (5 تا 7 دیماه 97) عبارتند از:

1- نفرات دوم تا چهارم مسابقات قهرمانی کشور گروه الف (آبادان)

2- نفرات اول و دوم مسابقات قهرمانی کشور گروه ب (اصفهان)

3- نفرات اول مسابقات قهرمانی کشور گروه ج (سیرجان)

4- کشتیگیرانی که عضو تیم ملی کشتی فرنگی جوانان جهت حضور در مسابقات جهانی بودند و مدال کسب نکردند.

5- کشتیگیرانی که عضو تیم ملی کشتی فرنگی زیر 23 سال جهت حضور در مسابقات جهانی بودند و مدال کسب نکردند.

6- نفرات اول آخرین مسابقه عمومی کشور (مرداد ماه و شهریورماه 97 سالن هفتم تیر)

7- سهمیه کادر فنی: شیرزاد بهشتی طلا (آسیایی قرقیزستان) کرامت عبدولی (آسیایی قرقیزستان) بهنام مهدیزاده (آسیایی قرقیزستان و بازیهای داخل سالن) رسول گرمسیری (بازیهای کشورهای اسلامی) امین سوری (بازیهای داخل سالن) امیرحسین حسینی (بازیهای داخل سال) مجید خلیلی (آسیایی قرقیزستان) آرمان علیزاده

کشتی آزاد:

نفرات مجاز جهت شرکت در مرحله اول رقابتهای انتخابی تیم ملی کشتی آزاد بزرگسالان عبارتند از

1- ملیپوشان اعزامی به مسابقات جهانی جوانان که موفق به کسب مدال نشدهاند ( اسلواکی - 2018)

2- ملیپوشان اعزامی به مسابقات جهانی امید که موفق به کسب مدال نگردیدهاند (رومانی - 2018)

3- نفرات دوم تا ششم مسابقات قهرمانی کشور گروه الف (قصر شیرین 1397)

4- دو نفر برتر هر وزن از مسابقات قهرمانی کشور گروه ب (ملکان 1397)

5- نفر برتر هر وزن از مسابقات قهرمانی کشور گروه ج (سیرجان 1397)

6- نفرات اول از آخرین رقابت های قهرمانی کشور پهلوانی کشور 

7- سه نفر برتر هر وزن از رقابتهای عمومی کشور (اوپن 1397)

8 - کشتیگیران؛ محمد ملکی در وزن 61 کیلوگرم از آذربایجان شرقی، مسعود اسماعیلپور در وزن 65 کیلوگرم از مازندران، خیراله قهرمانی در وزن 61 کیلوگرم از کرمانشاه و میثم فیروزآبادی در وزن 57 کیلوگرم از همدان نیز با نظر کادر فنی مجوز حضور در مسابقات (مرحله اول انتخابی) را کسب نمودهاند.

تبصره: با توجه به صدور مجوز به جهت شرکت نادر حاج آقا نیا نفر برتر وزن 57 کیلوگرم در مسابقات قهرمانی کشور گروه ج در مسابقات جام تختی، نفر دوم این وزن میتواند در مسابقات مرحله اول انتخابی شرکت کنند و نیز با عنایت به صدور مجوز حسین مصطفوی نفر برتر وزن 70 کیلوگرم و اسماعیل نجاتیان نفر برتر وزن 97 کیلوگرم در مسابقات قهرمانی کشور گروه ب در مسابقات جام تختی، نفرات دوم و سوم این اوزان میتوانند در مسابقات مرحله اول انتخابی شرکت کنند. ضمنا از آنجائیکه حامد رشیدی در وزن 74 کیلوگرم نیز مجوز حضور در جام تختی را کسب کرده است، نفرات دوم و سوم وزن 74 کیلوگرم گروه ب نیز میتوانند در مرحله اول انتخابی شرکت کنند.

همچنین در هر دو رشته آزاد و فرنگی به شرح زیر به هیأتهای برتر مسابقات قهرمانی کشور برای شرکت در مرحله اول انتخابی تیم های ملی سهمیه داده شده است:

- تیمهای اول تا سوم گروه الف رقابتهای قهرمانی کشور به ترتیب 10 - 8 و 6 سهمیه و سایر استانها (تیمهای چهارم تا دهم) هر کدام یک سهمیه.

- تیمهای اول و دوم گروه ب رقابتهای قهرمانی کشور به ترتیب 4 و 2 سهمیه.

- تیم اول گروه ج رقابتهای قهرمانی کشور 2 سهمیه.

سایر کشتیگیران شامل ملیپوشان اعزامی به رقابتهای جهانی بزرگسالان، کشتیگیران مدال آور رقابتهای زیر 23 سال و جوانان جهان و نفرات برتر مسابقات قهرمانی کشور در گروه الف بصورت مستقیم مجوز حضور در جام بینالمللی تختی را کسب کردهاند.

بخشنامه و شرایط برگزاری مسابقات متعاقبا اعلام میشود.

برچسب ها: کشتی
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار