اینستاگرام کیهان ورزشی را به آدرس kayhanvarzeshi.ir دنبال کنید      
آخرین اخبار از ورزش ایران و جهان را در سایت www.kayhanvarzeshi.ir بخوانید
      
PDF نسخه کامل مجله
جمعه ۰۸ اسفند ۱۳۹۹ - February 26 2021
کد خبر: ۶۰۴۶۱
تاریخ انتشار: ۰۹ آذر ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۵
مدیر مجموعه ورزشی آزادی گفت: تجهیزات مدرنی برای کوتاه کردن چمن در اختیار داریم و اندازه آن از استانداردها بیشتر نمی شود.
کیهان ورزشی-

 قدرت الله سیف در باره تفاوت میزان درآمد ورزشگاه آزادی با دوران قبل از شیوع کرونا اظهار داشت: گذشته از منابع مالی حاصل از برگزاری مسابقات در ورزشگاه آزادی، متأسفانه به واسطه وجود این بیماری حضور تماشاگران را در ورزشگاه نداریم و به همین دلیل، شور، هیجان و فضای حاکم بر ورزشگاه گرفته شده است. اولویت ما این است که بتوانیم در  جامعه ورزش شور و نشاط ایجاد کنیم اما متأسفانه به دلیل بیماری این امکان را نداریم.

وی افزود: درباره بحث درآمدی باید بگویم در مجموعه آزادی قسمت‌هایی از مجموعه را به جز بخشی که باید به ورزش قهرمانی ارائه بدهیم، بخشی که مربوط به بحث کسب درآمد بوده به دلیل بیماری کرونا از دست داده‌ایم و تقریبا نتوانسته‌ایم در کارهای عمرانی و زیربنایی مجموعه آزادی قدمی برداریم.

مدیر مجموعه ورزشی آزادی در باره انتقاد برخی از سرمربیان لیگ برتری فوتبال به بلند بودن چمن ورزشگاه آزادی توضیح داد: سال‌ها است مسابقات در ورزشگاه آزادی برگزار می‌شود و خوشبختانه به واسطه انجام شدن دیدارهای ملی در این ورزشگاه تجهیزات مدرن و روز را برای نگهداری و حفظ چمن مانند چمن زن در اختیار داریم. این چمن‌زن هم در فصل‌های گذشته استفاده می‌شد و بحث به روز شدن و ترمیم آن هم صورت گرفت.

سیف افزود: برخی دوستان در رسانه‌ها مطالبی را منتشر می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنند که چمن از لحاظ اندازه مانند گذشته نیست، اما ضمن احترام به همه این عزیزان ملاک ما نظر ناظر بازی نسبت به چمن است. قبل از هر دیدار ناظر مسابقه اندازه چمن را بررسی می‌کند.دستورالعمل ابلاغی از سوی مراجع ذی صلاح برای ما دو الی سه سانتیمتر است.

وی افزود: به صورت دقیق هم این درجه بندی برای چمن زن استفاده می‌شود، اما احتمال می‌دهیم در بازی پرسپولیس و صنعت نفت به دلیل وضعیت جوی و هوای بارانی اشکال و ایرادی به وجود آمده باشد. در همان روز در ورزشگاه شهدای شهر قدس که فاصله تقریبا نزدیکی با ورزشگاه آزادی دارد، پس از برگزاری دقایقی از مسابقه به واسطه کیفیت زمین آن مسابقه تعطیل شد.

مدیر مجموعه ورزشی آزادی تصریح کرد : دوستان ما در اداره هواشناسی این پیش بینی را داشتند که وضعیت هوا برای دیدار پرسپولیس و صنعت نفت بارانی است. یک روز قبل از برگزاری و روز مسابقه چمن ورزشگاه را کوتاه کرده و خط کشی انجام می‌دهیم، اما به دلیل بارندگی در آن مسابقه 12 ساعت زودتر چمن را کوتاه کردیم تا امکان برگزاری مسابقه وجود داشته باشد.

سیف عنوان کرد: پوشش نایلونی که باید روی چمن باشد را شب قبل از مسابقه انجام دادیم تا برای برگزاری بازی باران به داخل زمین نفوذ نکند و چمن خراب نشود. احتمال می‌دهیم چند میلیمتری نسبت به روزهای گذشته در آن فاصله 12 ساعته چمن رشد کرده باشد، اما سیستم گرمایش از کف را هم در اختیار داریم. واقعیت این است این اندازه هم به 3 سانتیمتر استاندارد و ابلاغی نمی‌رسید.

وی ادامه داد: احتمالا با توجه به بارش باران توپ سنگین شده و حرکت آن روی زمین سخت شده بود، به همین دلیل مربیان تیم‌ها احساس کردند تا اندازه چمن نسبت به گذشته از حد متعارف بلندتر بوده است. امروز با توجه به بارش باران امکان چمن‌زنی نداریم اما فردا اگر وضعیت هوا به ما اجازه بدهد برای دیدار پرسپولیس و شهر خودرو این موضوع را مدنظر قرار می‌دهیم.قول می‌دهم تمام همکاران در مجموعه آزادی همه تلاش خود را به کار می‌گیرند تا کیفیت زمین برای برگزاری بازی در نظر گرفته شود.

مدیر مجموعه ورزشی آزادی درباره اینکه آیا  باشگاه‌ها در زمان مقرر مبلغ اجاره ورزشگاه آزادی را پرداخت می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنند، گفت: با توجه به این که تیم پرسپولیس در آستانه اعزام به قطر برای لیگ قهرمانان آسیا است اجازه بدهید در این حوزه ورود نکنیم، اما مراودات مالی بین ما، شرکت توسعه باشگاه‌هایی مثل استقلال و پرسپولیس وجود دارد که درون خانوادگی است. تلاش می‌کنیم آرامشی را برای تیم‌ها در نظر بگیریم.

سیف افزود: با این وجود اما برخی از دوستان در رسانه‌ها مطالبی را در باره این که در هر بازی 250 میلیون پرداخت می کنیم که واقعیت ندارد.حدود یک سال است از سوی باشگاه ها پولی برای مجموعه ما واریز نشده است. با این وجود تلاش می‌کنیم تیم ها با آرامش خاطر به ورزشگاه آزادی بیایند و مسابقات خود را برگزار کنند.

وی درباره احتمال قرنطینه دریاچه این مجموعه اظهار داشت: دریاچه آزادی در اختیار فدراسیون قایقرانی است و این فدراسیون هم تمرینات تیم‌های خود را با رعایت پروتکل‌های الحاقی انجام می‌دهد. در اطراف دریاچه یک جاده سلامتی داریم که در حال حاضر به دلیل محدودیت‌های کرونایی اجازه استفاده از آن داده نشده است. شاید منظور از قرنطینه دریاچه همین محدود بودن استفاده از دریاچه است.

مدیر  مجموعه ورزشی آزادی درباره این که آیا تیم‌های ملی شنای ایران می‌توانند تمرینات خود را در استخر آزادی برگزار کنند، عنوان کرد: استخر در اختیار فدراسیون شنا است و با مجوز خودش تمرینات تیم‌های این رشته هم برگزار می‌شود. معمولا هم طبق برنامه اعلامی از سوی فدراسیون ورزشکاران این رشته تمرینات خود را در استخر با رعایت پروتکل‌ها برگزار می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنند.

سیف در باره این که آیا برنامه خاصی برای مراقبت جنگل‌های مجموعه ورزشی آزادی وجود دارد، گفت: خیلی از هموطنان ما مجموعه آزادی را به اسم استادیوم فوتبال می‌شناسند و برخی مواقع از شنیدن این که 170 هکتار از این مجموعه 380 هکتاری جنگل است تعجب می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنند. در دو سال گذشته با استقرار فدراسیون‌های مختلف در مجموعه آزادی میزان مصرف آب اضافه شده و محدودیت منابع آبی پیش آمده که این موضوع باید در دستورکار قرار می‌گرفت.

وی افزود: جنگل‌ها را به عنوان یک فضای مفرح در غرب تهران در اختیار داریم و به همین دلیل تلاش ما برای حفظ این جنگل‌ها است و می‌خواهیم درختان این جنگل‌ها را با استفاده‌ها آبیاری قطره‌ای سرحال نگه داریم و از آنها نگهداری کنیم.
برچسب ها: ورزشگاه آزادی ، سیف
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار