اینستاگرام کیهان ورزشی را به آدرس kayhanvarzeshi.i دنبال کنید      
آخرین اخبار از ورزش ایران و جهان را در سایت www.kayhanvarzeshi.ir بخوانید
      
PDF نسخه کامل مجله
چهارشنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۹ - January 20 2021
کد خبر: ۶۰۵۵۶
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۲
روزنامه الاتحاد امارات در گزارش امروز خود از طرح جدید AFC برای لیگ قهرمانان آسیای سال 2021 رونمایی کرد.
کیهان ورزشی- 

کنفدراسیون فوتبال آسیا در نظر دارد تا لیگ قهرمانان آسیا در سال 2021 با یک شیوه جدید در تاریخ آوریل سال آینده (اسفند-فروردین 1400) برگزار کند. فدراسیون در حال پیشنهاد چندین پیشنهاد است که این رقابت در شیوه‌ای جدید در دوران پساکرونایی برگزار شود.

دیدار لیگ قهرمانان آسیا در فصل کنونی به صورت متمرکز در قطر برگزار شد و در غرب آسیا پرسپولیس ایران به فینال این رقابت رسید. هم اکنون رقابت در شرق آسیا در قطر برگزار می‌شود و فینال در تاریخ 29 آذر برگزار می‌شود.

الاتحاد امارات در گزارش امروز خود نوشت که فدراسیون فوتبال در نظر دارد که با برگزاری جلساتی این موضوع را با کمیته مسابقات در میان بگذارد تا مناسب‌ترین تاریخ‌ها اتخاذ شود. این رسانه مدعی شد که زمان کافی برای برگزاری عادی مسابقات وجود ندارد و می‌خواهد یک مسابقه ترکیبی به راه اندازد.

الاتحاد نوشت به دلیل فشردگی مسابقات اگر به صورت عادی لیگ قهرمانان آسیا برگزار شود به انتها نمی‌رسد و باید مسابقات به زمانی دیگری به تعویق بیافتد. در صورتی که لیگ قهرمانان آسیا به ماه آوریل موکول شود، مسابقات مرحله گروهی به صورت ترکیبی برگزار می‌شود به شرطی که مراحل بعدی به صورت رفت و برگشت صورت بگیرد. این رسانه نوشت که فینال مسابقات نیز در شرق خواهد بود.

الاتحاد در ادامه مدعی شد:کنفدراسیون فوتبال آسیا امتیازات ارزیابی لیگ قهرمانان آسیا را برای سال جاری ۲۰۲۰ لغو کرد و برای سال ۲۰۲۳ به سیستم ارزیابی سال ۲۰۲۱ اعتماد می‌کند.

این روزنامه در پایان اعلام کرد که در صورتی که مسابقات دور اول لیگ قهرمانان آسیا به صورت ترکیبی برگزار شود، باید سیستم جدید پیاده شود و این امکان برای کشورهایی که قصد میزبانی دارند، فراهم باشد تا درخواست خود را ارائه بدهند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار