حلول ماه مبارک رمضان را تبریک می گوییم      اینستاگرام کیهان ورزشی را به آدرس kayhanvarzeshi.ir دنبال کنید      
آخرین اخبار از ورزش ایران و جهان را در سایت www.kayhanvarzeshi.ir بخوانید
      
PDF نسخه کامل مجله
چهارشنبه ۰۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ - April 21 2021
کد خبر: ۶۲۳۹۱
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۵
رئیس (سرپرست) فدراسیون فوتبال ریاست مجمع را مطابق اساسنامه و دستورالعمل برگزاری مجمع بر عهده دارد اما حیدر بهاروند به تازگی فاقد صلاحیت لازم برای شرکت در انتخابات تشخیص داده شده است.
کیهان ورزشی-

به نقل از ایسنا، فدراسیون فوتبال در نخستین دقایق بامداد دوشنبه ۲۰ بهمن، اسامی نامزدهای تایید صلاحیت شده برای حضور در انتخابات این فدراسیون را اعلام کرد که طی آن صلاحیت حیدر بهاروند، سرپرست فدراسیون و رئیس سازمان لیگ که در بخش ریاست نامزد شده بود، رد شده است.

در نتیجه با کنار رفتن بهاروند، چهار نامزد کرسی ریاست یعنی شهاب‌الدین عزیزی‌خادم، کیومرث هاشمی، مصطفی آجرلو و علی کریمی در میدان رقابت باقی خواهند بود و چشم انتظار آرای اعضای مجمع خواهند بود. همچنین ۶۵ نامزد دیگر برای هفت کرسی نایب رئیسی و سایر اعضای هیات رئیسه در تکاپو خواهند بود.

فدراسیون فوتبال ضوابط و شرایط و همین‌طور برنامه دقیق این انتخابات را هم اعلام کرده که بر این اساس روز دهم اعضای مجمع و نامزدهای انتخاباتی در سالن اجلاس سران گرد هم می‌آیند و از ساعت ۹ با تحویل گردن کارت‌های شناسایی وارد سالن می‌شوند تا راس ساعت ۱۰ مجمع به طور رسمی آغاز شود.

طبق قانون، ریاست مجمع برعهده رئیس فدراسیون است که در حال حاضر حیدر بهاروند از سال گذشته تاکنون به عنوان سرپرست این سمت را بر عهده دارد و ضمن اجرای دستورالعمل مجمع، به مدت پنج دقیقه قبل از انتخابات سخنرانی خواهد کرد.

با این حال، همانطور که عنوان شد بهاروند فاقد صلاحیت لازم برای نامزدی در انتخابات تشخیص داده شده و در نتیجه شانس سومین حضور مجدد در هیات رئیسه را از دست داده است و در نتیجه در روز انتخابات از میدان رقابت خارج خواهد شد.

رد صلاحیت بهاروند در شرایطی است که او ریاست مجمع را هم برعهده دارد و یکی از تضادهای عجیب در مجمع انتخاباتی پیش رو است که فردی که رد صلاحیت شده، ریاست مجمع را برعهده خواهد داشت!

البته طبق قانون بهاروند و سایر اعضای هیات رئیسه دارای حق رای نیستند و به عنوان ناظر و شاهد در در سالن برگزاری مجمع حضور خواهند داشت. باید دید فدراسیون فوتبال چه واکنشی نسبت به این موضوع خواهد داشت و آیا خللی در برگزاری مجمع به وجود می‌آید یا خیر؟
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار