اینستاگرام کیهان ورزشی را به آدرس kayhanvarzeshi.ir دنبال کنید      
آخرین اخبار از ورزش ایران و جهان را در سایت www.kayhanvarzeshi.ir بخوانید
      
PDF نسخه کامل مجله
پنجشنبه ۲۶ فروردين ۱۴۰۰ - April 15 2021
کد خبر: ۶۲۸۲۱
تاریخ انتشار: ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۶
رئیس جدید فدراسیون فوتبال گفت: از تمام اعضایی که در روندی دموکراتیک، آگاهانه و سالم دست به انتخاب زدند تشکر می‌کنم.
کیهان ورزشی- 

شهاب‌الدین عزیزی خادم پس از کسب 49 رای در مجمع انتخاباتی فدراسیون فوتبال و انتخاب به عنوان رئیس جدید فدراسیون، در این خصوص اظهار داشت: همه چیز برای خداست و از خدا سپاسگزارم. از تمام اعضایی که در روندی دموکراتیک، آگاهانه و سالم دست به انتخاب زدند تشکر می‌کنم. آنها عصاره و چکیده فوتبال کشور هستند. امیدوارم به این اعتماد و امانت‌داری بتوانم پاسخ شایسته‌ای بدهم. انتخابات هیأت رئیسه در حال انجام است و امیدوارم افرادی که انتخاب می‌شوند بتوانند به فدراسیون کمک کنند.

وی ادامه داد: مدیریت فوتبال مانند بازی‌اش باید به صورت دسته جمعی باشد. نگاه جمعی و نگاه همگرایانه‌ای که هست می‌تواند رهآورد مهمی برای فدراسیون آتی باشد. همه باید به فضای دموکراتیکی که بود احترام بگذاریم. مجمع امروز استقلال خود را نشان داد. مجمع نگاه دستوری را برنمی‌تابد و همه به منافع فوتبال ختم می‌شود.

عزیزی خادم تاکید کرد: امروز جلوه زیبایی از فرآیند دموکراسی را شاهد بودیم. امیدوارم این موضوع بتواند الگویی باشد و به سایر فدراسیون‌ها منتقل شود. امروز مجمع به من عنایت کرد و امیدوارم با نگاهی تعاملی و با پرهیز از التهاب و بحران و نگاه توسعه‌گرا در حوزه زیرساخت و استانداردسازی و بانوان و ... بتوانیم به اهداف خود برسیم. این فدراسیون قطعاً غیرسیاسی است و به دنبال عدالت‌محوری است.

رئیس جدید فدراسیون فوتبال ادامه داد: نگاه جنسیتی را مانند فساد برنمی تابیم. امیدوارم همه کنار هم با هدفی واحد بتوانیم در کنار اعضای مجمع نگاه مدنظرمان را توسعه دهیم. خودمان را به شفافیت ملزم می‌دانیم و باید از افراد کارآمد استفاده کنیم. فکر می‌کنم به اندازه کافی مدیر داشته باشیم که از حضور آنها استفاده کنیم. امیدوارم نگاه سایرین هم حمایتی باشد. دولت کنونی و دولت آینده هم باید کمک کند تا بتوانیم از منافع ملی دفاع کنیم.

رئیس جدید فدراسیون فوتبال ادامه داد: مجمع متعلق به مردم است و اعتقاد به تعامل با تمام ارکان نظام دارم. نگاه ما برنامه محور است. یکی از آفت‌های بزرگ فدراسیون در چند سال اخیر بی برنامگی بود. در این راستا هم قدم برخواهیم داشت. امیدوارم با برنامه‌ای که دادیم همه بتوانیم به هم کمک کنیم و به دنبال اجرایی کردن برنامه‌ای برویم که قابلیت اجرا دارد. تمام ذی‌نفعان باید به حق خود برسند. باید فصلی نو برای فوتبال رقم بزنیم، به دور از تنگ نظری. باید نگاه جذبی داشته باشیم، نه نگاه حذفی و اطمینان دارم این موضوع برای فدراسیون آینده خواهد افتاد.

عزیزی‌خادم درمورد انتخاب اعضای هیأت رئیسه و انتظارش از اعضای مجمع، تصریح کرد: خودم 4 سال سابقه و تجربه حضور در هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال را دارم. معتقدم در اساسنامه جدید نقش آنها پررنگ‌تر شده است. هر تعدادی که برای هیأت رئیسه رای می‌آورند در تمام موارد کمک خواهند کرد. امید دارم که مجمع فدراسیون به کمک افرادی که ثبت‌نام کرده‌اند بتوانند بازوان قدرتمندی برای فدراسیون آتی باشند. با توجه به اینکه ما نیازمند افراد کارآمد و کاردان برای تصمیم‌سازی و سیاست‌گذاری است، همه باید کمک کنند. در فدراسیون گذشته تجربه خوبی کسب کردم و گاهی نقد منصفانه هم می‌کردیم. آنجا از تمام ظرفیتم در هیأت رئیسه استفاده کردم تا فوتبال رشد کند که اتفاقات خوبی هم رخ داد.

رئیس جدید فدراسیون فوتبال در خصوص شرایط تیم ملی فوتبال بزرگسالان و حضورش در مرحله مقدماتی جام‌جهانی، عنوان کرد:  هنوز زود است. هیأت رئیسه باید مشخص شود. تمام برنامه ما حمایت حمایت و حمایت است. اولویت ما حضور در جام جهانی است و در این مسیر تمام ارکان را بسیج خواهیم کرد و امیدوارم بتوانیم این شادی را به مردم هدیه بدهیم.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار