اینستاگرام کیهان ورزشی را به آدرس kayhanvarzeshi.ir دنبال کنید      
PDF نسخه کامل مجله
شنبه ۰۴ تير ۱۴۰۱ - June 25 2022
کد خبر: ۷۳۳۹۳
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۴
رئیس فدراسیون قایقرانی گفت: با تعویق بازیهای آسیایی برنامه‌ مناسبی را برای قایقرانی در نظر می‌گیریم.
کیهان ورزشی- 

علیرضا سهرابیان  درخصوص سطح رقابت‌های لیگ قایقرانی، اظهارداشت: برای نخستین بار مراسم اختتامیه ۸ لیگ قایقرانی در دو بخش زنان و مردان به صورت همزمان برگزار شد. ما هدفی جز ارتقای رنکینگ کاروان ایران در بازی‌های آسیایی نداریم. همچنین گوشه چشمی به المپیک پاریس داریم تا بتوانیم نتایج بسیار ارزنده‌ای را کسب کنیم.

وی در خصوص شرایط قایقرانی ایران‌ بعد از تعویق بازی‌های آسیایی، گفت:  به درخواست سرمربیان و مربیان بعد از تعویق بازی‌ها یک هفته به قایقرانان استراحت دادیم. بعد از آن مجددا اردوها را آغاز می‌کنیم. خوب بود که بازی‌های آسیایی برگزار می‌شد ولی حالا که به تعویق افتاده برنامه‌ مناسب‌تری برای تیم‌ملی در نظر می‌گیریم تا بتوانیم رقبای بیشتری را پشت سر بگذاریم. در هر صورت اردوهای ما کنسل نمی‌شود و تا جایی که امکان دارد به گونه‌ای برنامه‌‌های خود را تدوین می‌کنیم که  ضعف‌هایی که مربیان شناسایی کردند را برطرف کنید و آنها را به نقاط  تبدیل کنیم  و در بازی‌های آسیایی عرض‌اندام کنیم.

رئیس فدراسیون قایقرانی به حضور ایران در مسابقات قهرمانی آسیا که فروردین‌ماه به میزبانی تایلند برگزار شد، اشاره کرد و یادآور شد: بچه‌ها برای نخستین بار در بزرگسالان 25 مدال در آبهای آرام کسب کردند و این نشان‌ می‌دهد که پیشرفت خوبی داشتیم. در روئینگ نیز وقتی نازنین ملایی برای اولین بار در فینال B یازدهم شد، مشخص شد که مربیان کار خود را انجام دادند. مطمئن باشد که در تعویق بازی‌های آسیایی خیریتی وجود داشته است و  هر زمان که این رقابت‌ها برگزار شود، قایقرانی برای دو رقمی کردن مدال‌های خود عازم می‌شود.

رئیس فدراسیون قایقرانی در خصوص رنگ مدال‌های قایقرانی ایران در بازی‌های آسیایی، عنوان کرد: قایقرانی از بازی‌های آسیایی قطر مدال‌آوری خود را آغاز کرد و قایقرانی همیشه کمک حال رنکینگ کاروان ایران بوده است، من در مورد دو رقمی شدن تعداد مدال‌‌های قایقرانی صحبت کردم و در صورت تحقق آن  می‌توانیم رنکینگ ایران را ارتقا دهیم. ارتقای رنکینگ ایران به معنی کسب مدال طلاست. نمی‌توانم در مورد تعداد و رنگ مدال‌ها چیزی بگویم ولی این نوید را می‌دهم که قایقرانی صددرصد جزو رشته‌های پرمدال در هانگژو خواهد بود.

وی در خصوص مسابقات پیش‌روی این رشته تاکید کرد: مسابقات قهرمانی جهان در بخش آب‌های آرام در رده سنی بزرگسالان در کانادا برگزار خواهد شد و مسابقات قهرمانی جهان در زیر 20 سال هم‌ در مجارستان برگزار می‌شود. ورزشکارانی که با اعلام مربیان خود بتوانند نتایج مطلوبی کسب کنند، اعزام می‌شوند. با توجه به تورم و مشکلات مالی نفراتی اعزام می‌شوند که بهترین نتیجه را کسب کنند و این کار را صدرصد انجام خواهیم داد.


نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار