اینستاگرام کیهان ورزشی را به آدرس kayhanvarzeshi.ir دنبال کنید      تاسوعا و عاشورای حسینی را تسلیت می گوییم      
PDF نسخه کامل مجله
جمعه ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ - August 12 2022
کد خبر: ۷۴۳۴۲
تاریخ انتشار: ۰۷ تير ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۸
با اعلام رئیس کمیته ملی المپیک قرار است در چند روز آینده فدراسیون جهانی دوچرخه‌سواری موافقت خود را با اساسنامه ایران اعلام کند.
کیهان ورزشی- 

سید حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان و سید رضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک با امینا مانیا مدیر کل فدراسیون جهانی دوچرخه سواری و پاتریک ویلسون رئیس کمیته حقوقی فدراسیون جهانی دوچرخه سواری دیدار و گفت و گو کردند.

در این نشست در خصوص اساسنامه فدراسیون، برگزاری و نحوه انتخابات و موضوعاتی چون ورزش پاک و مقوله دوپینگ در ورزش و فدراسیون گفتگوهای سازنده ای انجام گرفت.

صالحی امیری در این باره اظهار داشت: طی مذاکرات در نشست فوق و با توجه به تغییر و تحولات صورت گرفته در فدراسیون دوچرخه سواری ایران مدیرکل فدراسیون جهانی دوچرخه سواری متقاعد شد تا با تمرکز بر آینده این فدراسیون، سریع انتخابات برگزار و با ایجاد ثبات برنامه های بلندمدت پیگیری شود. مقرر شد فدراسیون جهانی طی چند روز آینده رسما موافقت خود را نسبت به اساسنامه فدراسیون دوچرخه سواری اعلام و پیرو آن انتخابات فدراسیون انجام شود تا دوچرخه سواری ایران از وضعیت خارج شده و تعیین تکلیف شود.

وی تصریح کرد: در این دیدار مسئولان فدراسیون جهانی دغدغه های خود را مطرح کردند که با گفت و گوهای سازنده و مطلوبی که داشتیم تفاهم مشترکی حاصل شد که طی آن روند آینده فدراسیون دوچرخه سواری ایران در دستور کار قرار گرفت.

رئیس کمیته ملی المپیک خاطرنشان کرد: روز گذشته در بدو ورود در دیدار با جیمز مک لود معاون اجرایی توماس باخ رئیس کمیته بین المللی المپیک و خانم الیان رئیس دفتر رئیس کمیته بین المللی المپیک گفتگو کردیم.

وی افزود: همچنین مقرر شد تا از صبح  امروز نشست های ما با مدیران و مقامات ارشد کمیته بین المللی المپیک  تداوم داشته باشد که در این دیدارها مباحثی درخصوص همبستگی المپیک(سولیداریتی)، منشور المپیک و مسائل اجرایی مطرح شود، امیدواریم که به نتایج خوبی دست پیدا کنیم.

صالحی امیری اظهار داشت: همچنین بعد از ظهر امروز با توماس باخ رئیس کمیته بین المللی المپیک نشستی خواهیم داشت و دیدار با رئیس فدراسیون بین المللی ژیمناستیک نیز از برنامه های بعدی دیگر ما خواهد بود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار